Reklama

Budowa Centrum Aktywności w Strzakłach zmierza ku końcowi (film)

Dobiega końca budowa Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach, na którego potrzeby wykorzystano budynek po byłej szkole. Ostatnio zaglądaliśmy na plac budowy wiosną tego roku i dziś widać, jak znaczące zmiany zaszły na placu budowy. O postępach prac i kolejnych planach rozmawiamy z zastępcą wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Michałem Teofilskim.

Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach powstaje w ramach projektu „Kompleksowa przebudowa i adaptacja budynku po byłej szkole podstawowej w Strzakłach w celu nadania mu nowych funkcji społecznych i gospodarczych wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia i zagospodarowaniem terenu funkcjonalnie związanego z obiektem” objętego RPO WL 2014-2020 działanie 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich.

Będzie to miejsce dla lokalnej społeczności, miejsce, w którym będą się mogły odbywać różnego rodzaju warsztaty, zajęcia dla dzieci, dorosłych w średnim wieku aż po seniorów. Myślę, że nasze stowarzyszenie i Spółdzielnia Socjalna przygotują nam na pewno aktywną ofertę. Będzie to też miejsce, w którym będziemy mogli przyjąć gości, turystów odwiedzających naszą gminę – zapowiada zastępca wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Michał Teofilski. W budynku znajdą się miejsca noclegowe, powstanie świetnie zaopatrzona, funkcjonalna kuchnia. – Myślę, że bardzo zyskamy pod względem walorów turystycznych.

Ważnym elementem infrastruktury jest wznoszona na placu scena z zadaszeniem, powstanie też wiata grillowa i siłownia zewnętrzna, plac przetną chodniki, pojawią się zielone nasadzenia. Będzie to bardzo ważny ośrodek aktywności społecznej odpowiadający potrzebom mieszkańców gminy. – Nareszcie na terenie gminy doczekamy się miejsca w plenerze, w którym będziemy mogli realizować różnego rodzaju koncerty, inscenizacje i pokazy. Jest to takie dopełnienie aktywności na naszym terenie, poza świetlicami, domami kultury czy klubami seniora, gdzie spotykamy się w zamkniętych obiektach. Tu w pięknych okolicznościach przyrody również będziemy mogli obcować z kulturą i sztuką – stwierdza nasz rozmówca.

Obecnie na terenie budowy trwają prace wykończeniowe. Stopniowo pojawiają się dojazdy, deptaki, chodniki i parkingi. Dodatkowo, tuż za ogrodzeniem, nowy, świeży wygląd otrzyma droga dojazdowa do obiektu. – Również droga zostanie przebudowana w ramach pozyskanych przez Gminę dotacji. Zyska nawierzchnię asfaltową, więc całość będzie kompleksowo funkcjonowała, tak by zapewnić bezpieczny dojazd – dodaje Michał Teofilski.

Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano do końca tego roku. – Myślę, że wiosną spotkamy się na inauguracji tego obiektu. Przed nami jeszcze zagospodarowanie i tu jest dobra wiadomość dla miejscowej społeczności, bo w związku z działającą tutaj Spółdzielnią Socjalną i kuchnią, która tu powstanie, będą nowe miejsca pracy. Jest to więc kolejny atut tej inwestycji – podkreśla włodarz.

Powstanie Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach w tak zaawansowanej formie możliwe jest dzięki pozyskanym przez Gminę Międzyrzec Podlaski środkom zewnętrznym. Kosztorys realizowany jest na bieżąco. Wartość projektu wyliczona jeszcze w końcówce ubiegłego roku wynosiła ponad 6,5 mln złotych, przy czym dofinansowanie ze środków unijnych to 4,3 mln złotych.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama