Reklama

Międzyrzec: Pudełko dla biblioteki na spakowanie zbiorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim w związku z planowanym generalnym remontem obiektu musi spakować cały księgozbiór, który liczy sobie ponad 30 tysięcy woluminów. Zaapelowała do mieszkańców miasta i okolic z prośbą o wsparcie w postaci kartonowych pudeł i pudełek, pozostałościach po przeprowadzkach lub większych zakupach.

Pudła można dostarczać do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Warszawskiej 31 w Międzyrzecu Podlaskim.

Spakowanie księgozbioru jest konieczne, ponieważ biblioteka zostanie poddana modernizacji i powiększeniu powierzchni lokalowej, na co pozyskała znaczne dofinansowanie dzięki udziałowi w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025”. Całkowity planowany koszt zadania to nieco ponad 670 tys. zł, z czego dofinansowanie z Instytutu Książki to 502.665 zł. 

Prace modernizacyjne rozpoczną się jeszcze w tym roku, zakończenie zaplanowano w 2023 r. W tym czasie dotychczasowa powierzchnia 208m2 zostanie powiększona o dodatkowe 152 m2, na których zostanie wydzielona strefa dla młodzieży i seniorów oraz utworzona sala animacji dla dzieci. Powiększony zostanie także obszar przechowywania zbiorów bibliotecznych, a na zewnątrz stanie trezor biblioteczny – urządzenie umożliwiające całodobowy zwrot książek. Prace zaplanowano na trzech poziomach budynku. Na parterze powstanie „Pracownia wyobraźni” – tu na dodatkowych 90 m² przestrzeni mieścić się będzie wypożyczalnia, strefa malucha oraz sala animacji. 

Więcej o pracach modernizacyjnych MBP:
Międzyrzec: Pół miliona na modernizację biblioteki <<==>> LINK

 

materiał: MBP Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama