Reklama

Janów Podlaski: Umowa na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków podpisana

Wójt Gminy Janów Podlaski informuje, iż w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zawarta została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków aglomeracji Janów Podlaski wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej w formie zaprojektuj i wybuduj".

Wykonawcą inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej. Przedmiotem umowy jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz budowa kompletnej mechaniczno – biologicznej oczyszczalni ścieków o wydajności nominalnej 800 m3/d i wielkości 8.100 RLM.

W wyniku prac modernizacyjnych powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków pracująca w oparciu o osad czynny z wykorzystaniem technologii hybrydowej łącząca cechy przepływu ciągłego i systemów porcjowych SBR.

Wartość inwestycji, zgodnie z podpisaną umową wynosi ponad 14,6 mln zł. Umowa przewiduje wykonanie inwestycji do 18 lipca 2024 roku.

***
Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych na podstawie udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego promesy inwestycyjnej. Kwota promesy finansowej wynosi 11 400 000,00 zł, co stanowi 78,02% wartości inwestycji.

 

Tekst: UG Janów Podlaski
Zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama