Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podwyżce renty socjalnej (galeria)

4 sierpnia na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma podwyższyć rentę socjalną osobom niesamodzielnym do najniższej krajowej.

Posłuchaj ważnego spotu:

W zbiórkę zaangażowali się: poseł na Sejm Riad Haidar, koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami przy Urzędzie Miasta Biała Podlaska Paweł Iwaniuk, radni z Koalicji Obywatelskiej oraz reprezentanci Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska. Akcja prowadzona była jednocześnie również w Międzyrzecu Podlaskim i Zamościu. Łącznie udało się zebrać ponad 1000 podpisów. – Wszyscy wiemy z czym borykają się osoby z niepełnosprawnościami, jedno jest pewne, że potrzebują oni pomocy i taka jest idea dzisiejszej akcji, aby im pomóc – tłumaczy poseł Riad Haidar. 

Inicjatorką projektu uchwały jest posłanka Iwona Hartwich (Koalicja Obywatelska). Podpisy zbierane są w całej Polsce. Organizatorzy zbiórki chcą zebrać 100 tys. podpisów, aby projekt mógł szybko trafić pod obrady sejmu. Akcja potrwa do połowy września br. 

Obecnie renta socjalna wynosi 1217 zł, po przyjęciu uchwały, kwota zostałaby zwiększona do wysokości najniższej krajowej (obecnie 3010 zł netto).

>>> Krótka relacja filmowa na naszym profilu na Facebooku <<<

Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama