Reklama

Reklama

Podlaska bezpieczna pielgrzymka na Jasną Górę

Bialscy policjanci zabezpieczali trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która wczoraj rano wyruszyła w drogę do Częstochowy. Funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbali o płynność ruchu na drogach. Dzisiaj pielgrzymka opuści teren bialski. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność.

Posłuchaj ważnego spotu:

Sierpień to poza wakacyjnym wypoczynkiem okres pielgrzymek. Wiele osób wyrusza w daleką drogę do sanktuariów ze swymi intencjami. Nad ich bezpieczeństwem czuwają też policjanci.

Wczoraj na Jasną Górę wyruszyła również Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy wyruszyli z Parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej w trzech grupach. Jak co roku nad ich bezpieczeństwem czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Dzisiaj pątnicy opuszczą teren powiatu bialskiego wyruszając w dalszą drogę.

Dziękujemy kierującym, którzy wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością wobec pielgrzymów i zachowywali szczególną ostrożność podczas przejazdu w miejscach, gdzie ruch był utrudniony.

Zwracamy się również z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama