Reklama

Uroczystości patriotyczne w ECKiW OHP w Roskoszy (film)

31 lipca na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania  OHP w Roskoszy odbyła się uroczystość z okazji 102. rocznicy bitwy 1920 roku stoczonej przez 34 Pułk Piechoty z bolszewikami, 111 rocznicy powstania Polskich Drużyn Strzeleckich oraz 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli: Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich pod dowództwem gen. bryg. DS. Stanisława Sułkowskiego, 23 Batalion Piechoty Lekkiej Wojsk Obrony Terytorialnej w Białej Podlaskiej pod dowództwem płk. Dariusza Rosiaka, Nadleśnictwo Biała Podlaska reprezentowane przez Nadleśniczego Tomasza Bylinę, dyrektor Europejskiego Centrum OHP w Roskoszy Karol Sudewicz, a także przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, strażacy, strzelcy bractwa kurkowego i inne formacje mundurowe, w tym kombatanci Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i wystawienie warty honorowej przez Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich pod pomnikiem upamiętniającym bitwę stoczoną 3 sierpnia 1920 roku na linii obrony rzeki Klukówka. W dalszej części została odprawiona msza św. w intencji poległych za ojczyznę oraz pokój na świecie, którą koncelebrowali kapelani: ks. mjr. ds. Wojciech Majewski, ks. por. prof. Sławomir Bylina, ojciec płk. Jan Poteralski z klasztoru na Jasnej Górze oraz ks. Jarosław Grzelak –  proboszcz z parafii w Hrudzie.

Po zakończeniu uroczystości odbyła się degustacja dziczyzny i innych wyrobów z lasu przygotowana przez Nadleśnictwo Biała Podlaska w ramach  projektu „Dobre z Lasu”. Działanie realizowane przez Lasy Państwowe, ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów.

Wkrótce także krótka relacja filmowa na naszym kanale YouTube Biper Tv. 

Źródło: Stanisław Sułkowski / Nadleśnictwo Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama