Reklama

Powiat: Pieniądze z Niemiec wspierają DPS-y

Dom Pomocy Społecznej w Kozuli ze wsparciem ponad 200 tysięcy złotych. Aż połowa to darowizna z Powiatu Oberhavel w Niemczech. DPS w Konstantynowie zwiększa swój budżet o 40 tys zł. Tu środki potrzebne są na zakup coraz droższej żywności.

Zarząd Powiatu Bialskiego podjął decyzje związane ze zwiększeniem planu wydatków Domu Pomocy Społecznej w Kozuli o kwotę 100 tysięcy zł. Pieniądze pochodzą z darowizny Powiatu Oberhavel na uzupełnienie planu wydatków w związku z przebywaniem w placówce cudzoziemców z Ukrainy. Środki zostaną przeznaczone na remont pomieszczeń, w których zakwaterowani są cudzoziemcy oraz zakup materiałów na potrzeby w/w mieszkańców.

Kolejne prawie 102 tysiące zł DPS Kozula otrzyma na uzupełnienie wydatków związanych z wypłatą w miesiącu lipcu czterech odpraw emerytalnych oraz nagrody jubileuszowej. Te środki to już pieniądze z rezerwy celowej budżetu Powiatu Bialskiego na rok 2022.

Dom Pomocy Społecznej w Konstantynowie wsparty dodatkową kwotą 40 tysięcy zł. Środki pochodzą z ponadplanowych dochodów z tytułu odpłatności mieszkańców za pobyt w DPS. Skierowane zostaną na uzupełnienie planu wydatków jednostki w związku ze znacznym wzrostem cen produktów żywnościowych oraz na ubezpieczenie samochodu, na który DPS Konstantynów otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON.

 

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama