Reklama

10 lat Klubu Twórców Ludowych w Janowie Podlaskim (galeria)

 Klub Twórców Ludowych w Janowie Podlaskim obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Uroczystość z tej okazji odbyła się 18 lipca w janowskim Gminnym Ośrodku Kultury.

– Stworzyły panie przestrzeń do spotkań i wymiany doświadczeń artystów. Praktycznie od samego początku bierzecie aktywny udział po stronie gminy w wymianie seniorów z partnerskim miastem Hohen Neuendorf. Udzielacie się w licznych konkursach, prezentujecie własny dorobek na wystawach, z powodzeniem bierzecie udział w wielu projektach kulinarnych, promując tym samym gminę. Uważam, że to ogromny sukces, za co serdecznie dziękuję – powiedział Leszek Chwedczuk, wójt gminy Janów Podlaski.

Klub Twórców Ludowych w Janowie Podlaskim istnieje od 2012 roku. Swój warsztat artystyczny doskonalą i rozwijają swoje zainteresowania dorośli mieszkańcy gminy. Wśród nich są autorzy wielu nagradzanych prac w konkursach kultywujących tradycje Południowego Podlasia i Lubelszczyzny. Jedną z form pracy grupy jest m.in. prezentacja swojego dorobku na wystawach oraz udział w wielu projektach kulturalnych.

 

Źródło: GOK w Janowie Podlaskim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama