Reklama

Kryminałki: Marihuana leżała na stole, gdyż nie spodziewał się wizyty policjantów

Za posiadanie narkotyków odpowie 26-latek z Białej Podlaskiej. W jego mieszkaniu kryminalni ujawnili marihuanę, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji tego narkotyku. Mężczyzna twierdził, że są to środki „na jego własny użytek”. O jego losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu bialscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą weszli do mieszkania zajmowanego przez 26-latka. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać środki odurzające.

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności policjanci zabezpieczyli woreczki foliowe z suszem roślinnym. Leżały one na stole, gdyż 26-latek zupełnie nie spodziewał się wizyty policjantów. Tłumaczył im, że ujawniony susz jest jedynie na własny użytek.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to marihuana. Wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji dealerskich tych narkotyków.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 26-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, usłyszał też zarzut. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny 3 tysiące złotych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama