Reklama

Kryminałki: Kradzieże. Najpoważniejsze w Białej Podlaskie – u mechanika, i w Grabanowie – z placu budowy

Dubica Górna: 35 letni kierowca motoroweru w ruchu drogowym w trakcie aktywnego zakazu. // Biała Podlaska: Oszustwo internetowe podczas transakcji zakupu basenu ogrodowego. // Biała Podlaska: Oszustwo internetowe. Za pomocą kodu, linku i aplikacji BLIK poszkodowany stracił 950 zł. // Międzyrzec Podlaski: 26 letni nietrzeźwy kierowca z Mołdawii. // Biała Podlaska: Kradzież kompletnego układu wydechowego Chryslera na szkodę jednego z zakładów mechaniki pojazdowej. // Biała Podlaska: Kradzież katalizatora z samochodu Seat. // Biała Podlaska: Oszustwo internetowe. // Biała Podlaska: Kradzież kosmetyków wartości 600 zł w jednej z drogerii. // Biała Podlaska: Kradzież katalizatora z samochodu Mazda. // Grabanów: Kradzież 30. paczek styropianu z placu budowy domu.

20.07.2022r. DUBICA GÓRNA, 
Funkcjonariusze KP Wisznice zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego mieszkańca gm. Rossosz, który kierował motorowerem marki KYMCO w okresie obowiązywania zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

14.07.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, wykorzystując sieć internetową, poprzez portal ogłoszeniowy doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 550 zł przy sprzedaży basenu ogrodowego w ten sposób, że po dokonaniu zapłaty na wskazany rachunek, nie przesłał pokrzywdzonej zakupionego towaru oraz nie dokonał zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.07.2022r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca za pośrednictwem aplikacji, doprowadził mieszkankę Białej Podl. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 950 zł. w ten sposób, że w celu realizacji płatności w wysokości 30 zł. za zakupione od pokrzywdzonej używane buty, przesłał link do strony z rzekomą płatnością z poleceniem otrzymania płatności na rachunek bankowy za sprzedany towar, wpisując w wyznaczone tam pola tekstowe, dane swojego rachunku bankowego, gdzie po zastosowaniu się do tych poleceń, z jej rachunku bankowego, bez jej zgody i wiedzy wykonana została wypłata w kwocie 950 zł, zrealizowana przy użyciu wygenerowanego kodu blik. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.07.2022r. MIĘDZYRZEC PODLASKI, 
Funkcjonariusze KP Międzyrzec Podlaski zatrzymali, nie posiadającego uprawnień, kierującego samochodem osobowym marki Honda, 26-letniego Obywatela Mołdawii, znajdującego się w stanie nietrzeźwości: 1,84 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

04.07.2022r. BIAŁA PODLASKA,
Na terenie Zakładu Mechaniki Pojazdowej, nieznany sprawca, dokonał kradzieży kompletnego układu wydechowego od samochodu osobowego marki CHRYSLER, gdzie wartość strat wyniosła 1.500 zł na szkodę Zakładu Mechaniki Pojazdowej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska

19.07.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca dokonał kradzieży katalizatora samochodu m-ki Seat, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Wartość strat zgłaszający oszacował na kwotę około 4000 zł. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

04.06.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca z wykorzystaniem sieci internetowej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wpłynął bez upoważnienia na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych w jego wyniku czego założył na portalu umożliwiającym dokonywanie płatności internetowych z odroczonym terminem płatności konto na dane mieszkanki Białej Podlaskiej, a następnie opłacił za pośrednictwem w/w portalu dwie subskrypcje na łączną kwotę niemal 110 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

08.07.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Na terenie jednej z bialskich drogerii nieznany sprawca dokonał kradzieży kosmetyków gdzie łączna wartość strat wyniosła niemal 600 zł na szkodę firmy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.07.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca dokonał kradzieży katalizatora o wartości 550 zł wycinając go z zaparkowanego na parkingu pojazdu marki Mazda na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

18.07.2022r. GRABANÓW,
Z terenu budowy domu jednorodzinnego na działce, n/n sprawca dokonał kradzieży trzydziestu paczek styropianu koloru białego, gdzie wartość strat wyniosła 5.000 zł na szkodę mieszkańca gm. Biała Podlaska. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama