Reklama

Srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce

W Bielsku Białej odbyły się 54 PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Ponad tysiąc młodych sportowców trzy dni rywalizowało o medale, sławę i stypendia. Wśród rywalizujących znalazły się dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach: Klaudia Osipiuk i Julia Dziurawiec.

Warunkiem udziału w imprezie rangi mistrzowskiej było uzyskanie minimum kwalifikacyjnego: 24 zawodników indywidualnie i 8 najlepszych sztafet w kraju.

Klaudia Osipiuk indywidualnie biegała na 400 m zajmując w finale A wysokie piąte miejsce z nowym rekordem życiowym 57,08. Jeszcze lepszy występ zanotowała w sztafecie 4×400 zdobywając wspólnie z koleżankami z „Agrosu” Chełm srebrne medale. Jest to największy sukces sportowy w ponad 75 letniej historii Liceum w Wisznicach.

O krok od medalu była Julia Dziurawiec, która biegała pierwszą zmianę sztafety 4×100 m. Ostatecznie sprinterki zajęły czwarte miejsce przegrywając minimalnie na ostatniej zmianie z ekipą AZS UMCS Lublin. Przygotowania i start na zawodach możliwy był dzięki współpracy z klubami MKS „ŻAK” Biała Podlaska, MKS „Agros” Chełm, GLKS i T „Tytan” Wisznice oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki.

Dziewczęta systematycznie trenowały 6 razy w tygodniu pod kierunkiem Piotra Osipiuka. W tej chwili czeka je zasłużony odpoczynek – roztrenowanie.

Szczegółowe wyniki i transmisje z imprezy znajdują się na stronie:
https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5301

 

materiał-tekst i zdjęcie: Piotr Osipiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama