Reklama

Międzyrzec: Beach Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza (film) (galeria)

16 lipca w Międzyrzecu Podlaskim został rozegrany jeden z etapów eliminacyjnych turnieju piłki plażowej "Beach Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza". Cykl turniejów par mieszanych w siatkówce plażowej o Puchar Tomasza Wójtowicza obejmie poza tym miasta Biłgoraj, Kraśnik i Świdnik, a turniej finałowy odbędzie się 28 sierpnia w Lublinie. Na wydarzenie zaprosiła Fundacja im. Tomasza Wójtowicza.

Mecze eliminacyjne zostały rozegrane na boiskach ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się pary:

I miejsce Paulina Kłuś / Szczepan Gębczyk
II miejsce Zuzanna Urbańska / Adam Chrzanowski
III miejsce Joanna Pawlik / Marcin Kazaniecki
IV miejsce Gabriela Gryta / Bartek Mazur

Kolejne rozgrywki będą miały miejsce:
23.07 Biłgoraj
30.07 Kraśnik
6.08 Świdnik
27.08 Lublin – turniej finałowy

Fundacja powstała, aby uhonorować dokonania naszej legendy, jaką jest Tomasz Wójtowicz i rozprzestrzeniać tę piękną dyscyplinę sportu, jaką jest piłka siatkowa – wyjaśnia prezes fundacji Jakub Czaban. Podczas planowania miejsc, w których odbędą się rozgrywki tegorocznego turnieju, wskazano na Międzyrzec Podlaski, tak by siatkowe zmagania odbyły się w różnych regionach. Turniej odbywa się w formule mix, tzn. kobieta i mężczyzna. – Zgłosiło się do nas osiem par, poziom jest bardzo wysoki. W przypadku siatkówki plażowej potrzebujemy dużej wydolności, bo podłożem jest piasek. Wydajność i siła fizyczna jest bardzo ważna. Można się bardziej zmęczyć niż na hali. Sezon się skończył, ale zawodnicy chcą mieć styczność z piłką, dlatego piłka plażowa jest bardzo ważną odskocznią i zabawą. 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski / 
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk / Fundacja im. Tomasza Wójtowicza
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama