Reklama

Województwo: KAS i Policja zatrzymały nielegalne automaty do gier oraz narkotyki

Funkcjonariusze z lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz policjanci z Kraśnika zabezpieczyli 2 automaty służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Sprzęt znajdował się w niewielkim lokalu w Kraśniku. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli także mefedron i amfetaminę.

Wspólne kontrole KAS i Policji miały na celu zwalczanie nielegalnego hazardu oraz przestępczości narkotykowej.

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz kraśniccy policjanci weszli w minionym tygodniu do jednego z lokali w centrum Kraśnika. Z posiadanych informacji wynikało, że w niewielkim lokalu kontenerowym prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

W lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę służącą do wypłaty wygranych. Hazardowy charakter urządzeń potwierdziły przeprowadzone gry kontrolne.

W nielegalnym punkcie rozrywki znajdowały się też dwie nieletnie osoby.

W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze obu służb znaleźli również ponad 100 gram mefedronu i amfetaminy. Do sprawy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Kraśnika – 17 i 18-latka. Starszy z nich usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Z kolei funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej sprawdzają teraz, kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnych gier. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz grzywna.materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama