Reklama

Kryminałki: Próba kradzieży w leśniańskim klasztorze czyli „Jak nie drzwiami, to oknem”

Za usiłowanie kradzieży oraz włamania do kościoła odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Sprawca, nie zdążył niczego ukraść, gdyż został spłoszony przez jednego z księży. Mężczyzna na widok duchownego schował się pod stołem. Okazało się, że nie jest to jedyny czyn na koncie 37-latka. "Amator cudzego mienia" usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że 37-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska podejrzewany jest o usiłowanie kradzieży i włamania na szkodę klasztoru. Do zdarzenia doszło przed weekendem na terenie miasta.

Funkcjonariusze potwierdzili tę informacje. Ustalili, że jeden z księży zauważył w zakrystii nieznajomego mężczyznę, który próbował ukryć się za stołem. Nie potrafił też w żaden sposób wyjaśnić powodów, dla których wszedł do pomieszczenia. Dopiero po jego wyjściu okazało się, że w pomieszczeniu przygotowane były wartościowe przedmioty między innymi laptop, których spłoszony sprawca nie zdążył zabrać.

Późnym wieczorem duchowni znów zauważyli nieznajomego. Z monitoringu wynikało, że jest to ten sam mężczyzna, który kilka godzin wcześniej przebywał w kościele. Sprawca usiłował dostać się do środka budynku katechetycznego wybijając jedno z okien oraz uszkadzając ramę okienną. Tym razem „amator cudzego mienia” nie pokonał zabezpieczeń budynku, gdyż jak w przypadku wcześniejszego zdarzenia został spłoszony przez jednego z księży.

37-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama