Reklama

Biała Podlaska: Łącznik w Sielczyku coraz bliżej

W przetargu znajduje się obecnie zadanie pod nazwą "Przebudowa drogi wewnętrznej pomiędzy ul. Sielczyk a ul. Zagrodową". Do wykonania prac zgłosiła się tylko jedna firma, jest nią znana już w Białej Podlaska firma Kamidek z Konstantynowa. Wykonywała m.in. tereny rekreacyjne, sportowe i miejskie chodniki oraz parkingi. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Kamidek wybuduje 212 metrowy łącznik w Sielczyku.

Opisujemy drogę wewnętrzną pomiędzy ul. Zagrodową a ul. Sielczyk w Białej Podlaskiej. Na ten moment jest to droga gruntowa wzmocniona kruszywem. Droga ta stanowi połączenie pomiędzy ul. Zagrodową i ul. Sielczyk i zapewnia jedyny dojazd do działek znajdujących się przy niej. Panuje na niej sporadyczny ruch samochodów osobowych, oraz niewielki ruch pieszy.

Nowa nawierzchnia z płyt betonowych wielootworowych
Zaplanowana przebudowa nawierzchni drogi polegać będzie na wymianie nawierzchni z kruszywa na nawierzchnię utwardzoną płytami betonowymi wielootworowymi.

Zakres prac obejmował będzie:
– rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni z mieszanki kruszywa łamanego i żwiru wraz z wykonaniem koryta pod projektowaną nawierzchnię;
– wykonanie warstwy mrozoochronnej i podbudowy zasadniczej
– wykonanie nawierzchni z płyt żelbetowych ażurowych o grubości min. 12 cm z wypełnieniem otworów piaskiem – szerokość jezdni 3,0 metry;
– wykonanie oznakowania pionowego – oznakowanie drogi jako drogi wewnętrznej;
– zahumusowanie i obsianie poboczy mieszanką traw.

Zamawiający, Miasto Biała Podlaska na realizację zamówienia zamierzało przeznaczyć kwotę prawie 173 tysięcy 216 zł. W momencie otwarcia ofert na wykonanie zadania – wpłynęła tylko jedna oferta – wykonawca Zakład Usług Drogowych Kamidek z Konstantynowa zaoferował wykonanie prac w kwocie wyżej o około 5 i pół tysiąca złotych – ponad 178 tysięcy 880 zł.

Podpisanie umowy zgodnie z harmonogramem nastąpić ma w pierwszych dniach sierpnia br. Budowa łącznika zakończyć ma się w terminie do końca września br.

Pisaliśmy już o tej inwestycji:
Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Łącznik w Sielczyku <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama