Reklama

Jak kupować mniej i rozsądniej? Pomogą zakupy na raty przez Internet

Współczesny rynek towarów pęka w szwach, a poszczególne branże robią wszystko, by zachęcić nas do zakupów. Mamy już wdrukowane przekonanie, że nieustannie potrzebujemy nowych rzeczy. Zakupy mają poprawić nam nastrój, zaspokoić (zwykle sztucznie wykreowane) potrzeby, podkreślić nasz status. Jak nie dać się ponieść tej destrukcyjnej (dla kieszeni, psychiki i naszej planety) fali? Uratują cię zakupy online na raty. Wyjaśniamy dlaczego.

Zakupy online na raty – wykorzystaj je, by kupować mądrze

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać paradoksem, ale zakupy przez internet na raty rzeczywiście są skuteczną receptą na kompulsywne kupowanie zbędnych (i kiepskiej jakości) rzeczy. To proste. Dzięki zakupom na raty przez Internet możesz sobie pozwolić na droższe produkty o znacznie lepszej jakości.

Za dobre materiały, perfekcyjne wykonanie, nietuzinkowy design i etyczny proces produkcji trzeba więcej zapłacić. Jeśli jednak kupisz jakąś rzecz – na przykład sukienkę – z dobrych, naturalnych i trwałych materiałów, to nie będziesz musiała wymieniać jej na nową po pierwszym praniu.

To samo dotyczy innych części garderoby oraz dodatków (butów, torebek, biżuterii). Koniecznie zapoznaj się z ideą kapsułowej szafy, co pomoże zredukować liczbę posiadanych ubrań do niezbędnego minimum. Co istotne – wszystkie rzeczy będą do siebie pasować i pozwolą stworzyć różne stylizacje.

Podobnie rzecz ma się z elektroniką (lepiej kupić coś, co posłuży przez lata), a właściwie ze wszystkimi produktami. Raty online mają tę zaletę, że umożliwiają zakup towarów świetnej jakości bez konieczności wydawania dużych środków za jednym razem. Po zawarciu umowy kredytowej płacisz korzystne raty.

Raty przez Internet (kredyt ratalny) – na czym to polega?

Zakupy na raty przez Internet to po prostu zawarcie umowy kredytowej, która pozwala na sfinansowanie dowolnego zakupu. Skorzystanie z tego rodzaju wsparcia finansowego to łatwy i szybki proces, z minimum formalności.

Wypełniasz oczywiście wniosek kredytowy (podajesz niezbędne dane i wypełniasz proste oświadczenia), natomiast bank podejmuje decyzję kredytową już po kilku minutach. Z reguły decyzja ta jest pozytywna (jeżeli nie figurujesz w bazach dłużników).

Kupując na raty, zawierasz umowę kredytową (tak jak w przypadku każdego innego kredytu konsumenckiego), a przy użyciu dostępnych środków komunikacji bank przesyła ci całą dokumentację kredytową wraz z harmonogramem spłaty rat.

To proste – nie musisz się niczego obawiać. Sklep, w którym dokonujesz zakupu, w intuicyjny sposób przeprowadzi cię przez cały proces. Pamiętaj tylko, by spłacać raty w terminie, zgodnie z harmonogramem.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama