Reklama

Biała Podlaska: Północna – tą ulicą nie da się już jeździć. Miasto rusza z akcją modernizacji

Miasto Biała Podlaska ogłosiło zamówienie na wykonanie nakładki bitumicznej na ulicy Północnej - odcinek od skrzyżowania z ul. Brzeską do skrzyżowania z drogą krajową nr 2. Termin wykonania to 60 dni od dnia podpisania umowy przez wykonawcę. Najwyższa pora. Kierowcy podróżujący ulicą wiedzą jak wygląda sytuacja i tu opisu wielkiego nie potrzeba. Szczególnie zachodnie pasy ruchu (kierunek Obwodnica - Brzeska) są w stanie opłakanym. Wyrwy, ubytki, dziury. Tu naprawdę można naocznie zobaczyć jak wygląda jazda slalomem na trzeźwo.

Sprawą ulicy Północnej zajął się Prezydent Miasta Michał Litwiniuk. W trybie pilnym modernizacja ulicy została wprowadzona w realizacje tegorocznego budżetu. Urząd Miasta Biała Podlaska rozpoczął już postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy prac. A robić będzie co.

Modernizacja nawierzchni zaplanowana została na całej długości dwupasmowej ulicy. Prawie 1.100 metrów trasy. Prawie 15.000 metrów kwadratowych nowej nawierzchni bitumicznej. Ale to nie wszystko. Północna po uzyskaniu nowego dywanika (nastąpi sfrezowanie starej nawierzchni) uzyska malowanie linii segregacyjnych i krawędziowych na całej długości, malowania czekają też przejścia dla pieszych. To co szczególnie powinno ucieszyć kierowców to jednoczesna modernizacja i regulacja 19. studzienek włazów kanałowych w pasie ulicy a dodatkowo regulacja wysokościowa 30. studzienek ściekowych kanalizacji deszczowej.

Ulica położona jest w przemysłowej dzielnicy miasta. Ulica i jej otoczenie stanowi lokalizację dla firm logistycznych, urzędu celno-skarbowego, firm motoryzacyjnych, produkcyjnych i handlowych. To jedna z arterii Białej Podlaskiej którą wykorzystują do poruszania się kierowcy samochodów ciężarowych i tirów. Ulica Północna wraz z rondem Bitwy Warszawskiej i ulicą Celników Polskich popularna jest również wśród instruktorów nauki jazdy. Ciężko uczyć jazdy młodych kierowców po wybojach a żądać od nich – jazdy na wprost.

Nasze rekomendacje dla tego obszaru:
– ulica Celników Polskich – fragment w dojazdach i zjazdach z ronda Bitwy Warszawskiej – wymaga niewielkich uzupełnień
– ścieżka rowerowa w ulicy Północnej – docelowo powinna zostać przebudowa z nawierzchni z kostki na nawierzchnię asfaltową – do tej pory jednak powinna zostać poddana drobnym naprawom i wyrównaniu nawierzchni
– układ drogowy obszaru znacznie poprawi w przyszłości budowa łącznika ulicy Północnej z ulicą Francuską (przedłużenie ulicy Armii Krajowej)
– skrzyżowanie Obwodnicy z Północną docelowo powinno zostać przebudowane na rondo
Jakie są Wasze rekomendacje i podpowiedzi co do dalszych perspektywicznych działań w obrębie ulicy Północnej?

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapy: Geoportal Miasta Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama