Reklama

Biała Podlaska: Poprawa bezpieczeństwa na jednym z głównych skrzyżowań Za Torami

Przebudowa chodnika przy Robotniczej to jedno. Prezydent Miasta Biała Podlaska - Michał Litwiniuk - wraz z wydziałami odpowiedzialnymi za inwestycje i drogownictwo na terenie miasta zwiększył projekt prowadzony przy Robotniczej o dodatkowy - ważny element. W trakcie prowadzonych już prac przygotowywane są procedury które umożliwią rozpoczęcie robót w kolejnym punkcie Osiedla Za Torami.

Dokumentacja powstała również pod totalną przebudowę – a w sumie budowę od podstaw – opasek chodnikowych, przejść dla pieszych i zjazdów w rejonie skrzyżowania ul. Długiej – ul. Robotniczej – ul. Żwirki i Wigury. Dziś w obrębie skrzyżowania nie ma żadnych udogodnień skierowanych pieszym.

Przejścia dla pieszych w ulicy Długiej i Żwirki i Wigury uzyskają dodatkowe punkty świetlne znacznie poprawiające widoczność w godzinach wieczornych i nocnych. Prace drogowe wykonane mają zostać zgodnie z planem jeszcze w tym roku.

W ramach tego projektu powstanie około 100 metrów dodatkowego deptaka.

Pisaliśmy już o tym:
Biała Podlaska: Chodnik przy Robotniczej – powstaje pierwszy etap (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Początek przebudowy ulicy Robotniczej. Pierwszy etap to półtora kilometra nowego chodnika (galeria) <<==>> LINK

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa: opracowanie projektowe
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama