Reklama

Biała Podlaska: Uroczyste obchody Święta Policji w bialskiej komendzie

Wczoraj w Białej Podlaskiej odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili między innymi Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Artur Bielecki, posłowie ziemi bialskiej, samorządowcy, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa oraz duchowieństwo. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie 153 policjantów. Nie zabrakło również wyróżnień za szczególne osiągnięcia w służbie. Podczas uroczystości Komendant Miejski insp. Wojciech Czapla otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego okolicznościową monetę „Ochrona polskiej granicy wschodniej”.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 w sali konferencyjnej budynku Starostwa w Białej Podlaskiej. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Wojciech Czapla, przywitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki, Poseł na Sejm RP Riad Haidar, Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, insp. Andrzej Kropiwiec Dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji, samorządowcy, w tym Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Zastępca Prokuratora Okręgowego w Lublinie Jacek Drabarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej Edyta Winiarek, przedstawiciele duchowieństwa oraz instytucji i służb współdziałających z Policją.

Podczas przemówienie Pan Komendant podziękował za rok dobrej służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Przypomniał, że poza ustawowymi działaniami na bialskich policjantach spoczywało szereg dodatkowych zadań wynikających między innymi z zabezpieczenia granicy z Białorusią. Gratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Dziękował również instytucjom oraz służbom z którymi na co dzień współpracuje bialska jednostka.

W trakcie uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 153 policjantów. Ośmiu w korpusie oficerów, 87 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 43 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 15 policjantów w korpusie szeregowych. W trakcie uroczystości kom. Bogdan Gdula otrzymał srebrną odznakę zasłużony policjant. Dodatkowo 16 bialskich funkcjonariuszy zostało uhonorowanych Odznaką Złotą za zasługi dla NSZZP oraz Odznaką Srebrną za zasługi dla NSZZP.

Warto podkreślić, że w trakcie uroczystości insp. Wojciech Czapla otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji okolicznościową monetę „Ochrona polskiej granicy wschodniej” Moneta została wprowadzona do obiegu przez Narodowy Bank Polski 27 stycznia 2022 r. Na rewersie monety znajdują się sylwetki funkcjonariuszy. Na awersie przedstawiony jest wizerunek polskiego słupa granicznego. Monety przekazywane są funkcjonariuszom w dowód wdzięczności za ochronę polskiej granicy, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i kraju, profesjonalizm, rzetelność , odpowiedzialność i skuteczność w wykonywaniu zadań.

Po tym nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów w Zawodach Strzeleckich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji z okazji 103 rocznicy powstania Policji, dla najlepszych drużyn oraz uczestników, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w punktacji indywidualnej. Uhonorowana została też biorąca udział w zawodach drużyna kobieca.

Po wręczonych awansach i odznaczeniach głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki. Pan Komendant złożył wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia i podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, składając na ręce komendanta bialskiej jednostki gratulacje wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom Policji. Województwo lubelskie i powiat bialski oceniono jako miejsca bezpieczne, gdzie funkcjonariusze bardzo dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków. Wszyscy prelegenci gratulowali awansowanym i wyróżnionych Policjantom, życząc im bezpiecznej i skutecznej służby.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama