Reklama

Konferencja Intermodal In Poland (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 27 września 2022
, godz. 09:00
W dniach 28-30 września w Janowie Podlaskim i Małaszewiczach odbędzie się konferencja „Intermodal in Poland". Będzie to druga edycja największego wydarzenia branży intermodalnej w Polsce, która zgromadzi przedstawicieli firm transportowych, zarządców infrastruktury, operatorów terminali logistycznych, spedytorów, dostawców narzędzi IT i technologii dla branży logistycznych, administracji skarbowej i samorządowej.

Dyskusja w gronie profesjonalistów oraz prezentacja i doświadczeń oraz dynamicznych zmian otoczenia gospodarczego pozwoli na wskazanie potencjalnych scenariuszy rozwoju. Stanowiska, materiały i wnioski z konferencji będą miały wyraz praktyczny, ponieważ zostaną przekazane jako wkład w trwający proces przygotowania instrumentów wsparcia dla branży w ramach rozpoczynającej się nowej perspektywy budżetowej UE.

Wydarzenie będzie spotkaniem przedstawicieli branży kolejowej, operatorów logistycznych, zarządców terminali intermodalnych, przedstawicieli administracji publicznej oraz specjalistów zajmujących się transportem towarowym. Celem prezentacji oraz dyskusji panelowych będzie omówienie i sytuacji i potrzeb inwestycyjnych transportu intermodalnego, a także wyzwań jakie dla polskiej i światowej branży przynosi odbudowa gospodarki po kryzysie spowodowanym pandemią Covid-19 oraz długofalowa polityka dekarbonizacji i zmiany modalności w transporcie towarów.

Długofalowe skutki pandemii, wojny w Ukrainie, kryzysu paliwowego i zmian klimatycznych mają duży wpływ na łańcuchy logistyczne. O tym jaką rolę w tej przemianie gospodarczej pełni transport intermodalny w Polsce i Europie będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez redakcję „IntermodalNews.pl”.

W programie wydarzenia przewidziano debaty eksperckie nt. obecnej sytuacji polskiej branży logistycznej, roli portów morskich i kolejowych przejść granicznych, barierach w rozwoju zrównoważonego transportu kolejowego, współpracy polskiej — litewskiej branży logistycznej i zmian w globalnych łańcuchach dostaw.

Wyjątkową okazją w trakcie konferencji „INTERMODAL IN POLAND 2022” będzie możliwość wzięcia udziału w wizycie studyjnej w terminalach Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze – jednego z najważniejszych hubów logistycznych w Europie.

W programie m.in.
DEBATA: „Wojna w Ukrainie wyzwaniem dla branży logistycznej”
Blok prezentacji „Nowoczesna logistyka”
DEBATA „Rola Polski na logistycznej mapie Europy w nowych warunkach geopolitycznych”
DEBATA – „Zmiana modalności w transporcie towarowym — warunki administracyjne i ekonomiczne”

Szczegółowy program wydarzenia:
https://intermodalinpoland.eu/janow-podlaski-malaszewicze-2022/

 

materiał: Łukasz Kuś, Intermodal In Poland
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama