Reklama

Biała Podlaska: Szkoła Tańca Kontra z tytułem II Vice Mistrza Europy! (galeria)

Na turniejowej scenie w Zakopanem na Mistrzostwach Europy Show Dance 2022 nasze miasto Biała Podlaska, Polskę i Szkołę Tańca Kontra reprezentowały Nadia Kowalczyk (12 l.), Paulina Biskupska (11 l.), Hania Chmiel (7 l.), Maja Kruk (6 l.), Alicja Radomińska (6 l.) i Zosia Marczuk (6 l.).

Starsze z wymienionych dziewczyn tańczyły w kategorii Duet Junior 1 zajmując zaszczytne 19 miejsce, tym samym będąc wśród najlepszej 20stki duetów w swojej kategorii w Europie (i piątce w Polsce)!

Natomiast 7 letnia Hania i jej młodsze koleżanki Maja, Alicja i Zosia w kategorii Grupy Mini Kids wywalczyły fenomenalne 3 miejsce i tytuł II Vice Mistrza Europy.

Za przygotowania zawodniczek do tanecznych Mistrzostw Europy odpowiedzialna była założycielka Szkoły Tańca Kontra Dorota Kowalczyk. Tak ogromny sukces tancerek na szczeblu mistrzowskim wymaga ciężkiej indywidualnej pracy i dobrze skomponowanej choreografii tanecznej. Na co dzień za treningi Kontry Mini odpowiada Ewelina Pietraszek.

Jak zawsze oprócz osób zbierających największe laury na uznanie zasługują rodzice, którzy w pełni zaangażowani poświęcili się wielu wyrzeczeń na rzecz sukcesu córek.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy wspomógł Prezydent miasta Biała Podlaska oraz anonimowi darczyńcy z portalu zrzutka.pl, którym należą się ogromne podziękowania.

Te wyjątkowe wydarzenie trwało przez 3 dni, a konkurowały w nim reprezentacje 15 krajów. Poziom taneczny był nieziemski i bardzo wyrównany. Choć sam udział w wydarzeniu jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem to przede wszystkim taki wyjazd jest wspaniałą przygodą i doświadczeniem życiowym dla młodych osób. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie wymienione tancerki debiutowały na tak prestiżowym turnieju tańca, jakim są Mistrzostwa Europy.

 

 

materiał: Szkoła Tańca Kontra Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Michał Bitner Szkoła Tańca Kontra
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama