Reklama

Biała Podlaska: Nowy ambulans w pogotowiu

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej zakupiła kolejny ambulans wraz z wyposażeniem. Zakupu dokonano w stu procentach ze środków własnych pogotowia.

Flota bialskiego pogotowia powiększyła się o kompletnie wyposażony ambulans typu C (najbardziej zaawansowany typ ambulansu), wyprodukowany na bazie pojazdu Renault Master. Ambulans posiada silnik diesel generujący moc 165 koni – to odpowiednia moc, by jeździć szybko, sprawnie i bezpiecznie. – Dzięki temu, że jest to zupełnie nowy pojazd, zyskujemy pewność, że będzie działać niezawodnie – mówi dyrektor bialskiego pogotowia Artur Kozioł.

W ambulansie znajduje się również nowoczesny sprzęt medyczny, m.in. defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

– Dzięki tak bogatemu i przemyślanemu wyposażeniu zespół ratownictwa medycznego jest przygotowany na każdą sytuację. Możemy odpowiednio zająć się pacjentem, zaopatrzyć go i ustabilizować jego stan już w drodze do szpitala, co w wielu sytuacjach przesądza o sukcesie dalszego leczenia. Podczas ratowania ludzkiego życia ważna jest każda minuta. Szybkość w działaniu, bezpieczeństwo, komfort pracy i odpowiedni sprzęt medyczny na najwyższym poziomie, to jest dla nas najważniejsze – dodaje dyrektor pogotowia.

Całkowity koszt zakupu ambulansu to 506 420, 46 zł. Został on w całości sfinansowany ze środków własnych stacji. Nowa karetka będzie stacjonowała w Punkcie Wyjazdowym Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wisznicach.

Przypominamy, że w ubiegłym roku do bialskiego pogotowia trafiły łącznie cztery nowe, kompletnie wyposażone ambulanse sanitarne typu C.

 

materiał – tekst i zdjęcia: sekretariat Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama