Reklama

Stowarzyszenie Wspólny Świat stworzyło bezpieczną przystań dla uchodźców z Ukrainy (galeria)

30 czerwca Stowarzyszenie „Wspólny Świat” zakończyło realizację projektu „Wspólnie wspieramy Ukrainę” adresowanego do ukraińskich rodzin, które zostały zakwaterowane w budynkach organizacji. Zadanie zostało sfinansowane z programu RITA Przemiany w regionie.

Od marca w Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej, które prowadzi stowarzyszenie, schronienie znalazło 50 osób – głównie matek z dziećmi, które uciekły z objętych wojną terytoriów Ukrainy. W ramach realizacji projektu zapewniono rodzinom kontakty z tłumaczami języka ukraińskiego, co pozwoliło na sprawną komunikację z uchodźcami w ich ojczystym języku i przyczyniło się do lepszego rozeznania ich potrzeb. Ponadto w ramach realizacji zadania zostały zorganizowane dyżury psychologów oraz zrealizowane zajęcia sportowo rekreacyjne i integracyjne dla dzieci uchodźców.

W wyniku realizacji zadania stowarzyszenie stworzyło bezpieczną przestrzeń do stosownej aklimatyzacji grupy uchodźców tak, aby poczuli się bezpiecznie w naszym kraju.

materiał-tekst i zdjęcia: Renata Szwed, Stowarzyszenie Wspólny Świat
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama