Reklama

Kinga Linkiewicz zwycięzcą festiwalu międzynarodowego w Hiszpanii (galeria)

Kinga Linkiewicz, reprezentująca Akademię Bialską im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na VI Międzynarodowym Festiwalu Art. Contest „Summer Talent League 2022” w Lloret de Mar w Hiszpanii, zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej 16+.

Kinga Linkiewicz to dwudziestoletnia wokalistka pochodząca z umuzykalnionej rodziny, mieszka w Horodyszczu koło Wisznic. Kilka lat śpiewała w bialskiej Chwilce, w Studio Wokalnym Brevis pod skrzydłami Krzysztofa Olesiejuka oraz w Warszawie u Moniki Urlik. Jest solistką Orkiestry Wojskowej w Lublinie oraz wokalistką zespołu Kinga Linkiewicz & Tentative. Studiuje na kierunku finanse i rachunkowość Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej. Jest stypendystką Marszałka Województwa jako jedna z najzdolniejszych studentek z terenu województwa lubelskiego, otrzymała także dekret o przyznaniu stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego „Młody twórca kultury” za wybitne osiągnięcia wokalne. Kinga jest również stypendystką stypendium artystycznego prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

To był ogromny zaszczyt reprezentować Polskę, jako jedna z dwóch uczestniczek z Polski. Czasem mam wrażenie, że żyję snem,
z którego się nie budzę. Nie mogę uwierzyć, że jest to już siódmy kraj, w którym zdobyłam pierwsze miejsce – dzieli się wrażeniami młoda piosenkarka.

Występ Kingi Linkiewicz w Hiszpanii:
Kinga Linkiewicz „Every breath you take” <<==>> LINK

Wśród wcześniejszych osiągnięć m.in.:
– pierwsze miejsce oraz nagroda za najlepiej zaśpiewany hit światowy podczas XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My XXI Wiek” w Bułgarii w 2019 r.
 – pierwsze miejsce i nagroda publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Brześciu „Millenium” na Białorusi w 2020 r.
– pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej 18-32 lata, pierwsze miejsce w kategorii Jazz, pierwsze miejsce w kategorii Pop i nagroda jury w postaci teledysku na XIX Międzynarodowym Festiwalu ,,Magia Italiana” we Włoszech w 2021 r.
– pierwsza nagroda top 3 jury na Międzynarodowym festiwalu BUCHAREST IN MUSIC 2021 w Rumunii w 2021 r.
– pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej 17-25 lat, nagroda pieniężna Prezydenta Suwałk oraz Diamentowa Muszelka Wigier za występ w telewizji na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2021” w 2021 r.
– pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu online Budapest art. Festiwal 2021 Magyarorszag na Węgrzech w 2021 r.
– pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu online Chrismas Miracle 2021 we Francji w 2021 r.

materiał, zdjęcia: Kinga Linkiewicz
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama