Reklama

Gmina Biała Podlaska podwyższa kapitał zakładowy Spółki i inwestuje w infrastrukturę w zakresie zaopatrzenia w wodę mieszkańców

W miesiącu czerwcu 2022 roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Wspólników „Gminnego Zakładu Komunalnego” Spółka z o.o. z siedzibą w Czosnówce ul. Topolowa 35-37, Wójt Gminy Biała Podlaska reprezentujący Gminę Biała Podlaska wraz ze Skarbnikiem Gminy Krzysztofem Radzikowskim dokonał podwyższenia w formie pieniężnej kapitału zakładowego gminnej Spółki .

Gmina Biała Podlaska w ramach nadzoru właścicielskiego podpisała ze Spółką umowę w sprawie wspólnej realizacji zadania w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę polegające na modernizacji stacji uzdatniania wody w Roskoszy będącej w zasobach Spółki.

Zaopatrzenie w wodę mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań własnych gminy. Po modernizacji ujęcia wody w Roskoszy, którego realizacja zaplanowana jest na lata 2022-2024 nastąpi poprawa jakości wody w miejscowościach, do których dostarczana jest aktualne woda z tego ujęcia tj. Roskosz, Cicibór Duży, Hrud. Zwiększą się również możliwości ujęcia wody dzięki, którym własna woda popłynie do miejscowości Terebela, Grabanów, Woskrzenice Duże i Małe, Husinka, Kaliłów i Hola. Aktualnie do wymienionych miejscowości gmina zakupuje wodę z zewnętrznych ujęć wody.

Mając na uwadze dobro mieszkańców, modernizacja stacji uzdatniania wody w Rozkoszy przyczyni się do poprawy jakości wody, lepszego ciśnienia wody w wodociągach, zaopatrywania większej ilości miejscowości z własnego ujęcia wody oraz zahamowania wzrostu cen wody dla odbiorców.

 

materiał: UG Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama