Reklama

Biała Podlaska zwycięzcą rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! (galeria)

Wysiłek włożony przez mieszkańców i sympatyków miasta Biała Podlaska w jednośladową rywalizację przyniósł zwycięstwo w postaci Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały miesiąc czerwiec 4135 osób w 106 grupach wspólnie pokonało 862155.72 km. Ostatni dzień rywalizacji to wieczorno-nocna sztafeta, podczas której licznik wzbogacił się o kolejne ważne dla miasta kilometry. To wielki wyczyn, który pozwolił miastu znaleźć się na najwyższym podium i wyróżnić się na tle wszystkich miejscowości biorących udział w tym ogólnopolskim wyzwaniu.

Jazda na rowerze to fantastyczny sport zespołowy, rodzinny, wielopokoleniowy, co pokazujemy codziennie, a tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest pięknym zwieńczeniem naszego „kręcenia”. To wielkie wyróżnienie i nasz wspólny sukces. Czekając na ogłoszenie oficjalnych wyników, już teraz dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, za wspaniałą i sportową zabawę, za aktywność, która pokazała, że i siłę w nogach, i wielką energię, i sportowego niezłomnego ducha ma nasza społeczność. Razem też promujemy prozdrowotną i proekologiczną postawę – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk. – Zrobiliśmy to przy ogromnym wsparciu przyjaciół naszego miasta, sąsiednich gmin, ale i miłośników jazdy na rowerze w Białej Podlaskiej z całego kraju (a nawet spoza naszych granic). Jeszcze przyjdzie czas na szczegółowe podziękowania wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w nasz wspólny sukces, ale nie sposób dziś nie wymienić:
– organizatorów Rajdu J.I. Kraszewskiego do Romanowa na czele z panią Małgorzatą Rafał oraz pracownikami @BCK24 – czy wiecie, że najmłodszy uczestnik rajdu to 6-letni Mikołaj, który otrzymał ode mnie za to specjalną nagrodę;
– harcerzy z bialskiego hufca, którzy w tak piękny i sportowy sposób ukazali historię naszego miasta podczas Rowerowej Gry Miejskiej; – pracowników i studentów AWF za pomoc przy organizacji Sebring Ride;
– nauczycieli i uczniów naszych szkół i przedszkoli – rywalizacja pokazała, jak świetny przykład dają pedagodzy i jak zdeterminowani są młodzi bialczanie, którzy nawet przed lekcjami, rano, kręcili kilometry;
– członków Klubu Biała Biega za przygotowanie rajdu podczas tegorocznej edycji Pikniku Biała Biega;
– strażackiej braci OSP Sławacinek Stary.

– Dziękuję zaprzyjaźnionym gminom oraz osobom prywatnym, grupom zorganizowanym w miejscach pracy i wszelkich stowarzyszeniach i instytucjach, w tym w naszych instytucjach kultury, dla których kultura fizyczna jest także bardzo istotna. Dziękuję służbom mundurowym za wspaniałą mobilizację. Ogromne podziękowania kieruję do Halszki Kiryły i ekipy TKKF Krzną, Jana Konstantego Staniszewskiego. Niespożytą energią wykazali się nasi seniorzy. Wspaniale było widzieć rodziny (często trzypokoleniowe), którym wspólna jazda dawała tyle radości. Nie ma nic cenniejszego od bycia razem. Dziękuję zespołowi koordynującemu nasze rowerowe działania na czele z Wojciechem Chilewiczem, prezesem Miejskiej Spółki ZGL oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr. Stanisławem Romanowskim.
Gratuluję mieszkańcom Puław zajęcia II miejsca, Gniezna – III miejsca oraz wszystkim 55 miastom biorącym udział w rowerowym wyzwaniu. To właśnie wspólna, zdrowa rywalizacji motywowała nas każdego dnia do działania. Gratuluję prezydentowi Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu oraz jego współpracownikom za zainicjowanie świetnej jednoczącej samorządy i społeczności zabawy – złożył podziękowania włodarz miasta.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w przyszłym tygodniu, podczas konferencji organizowanej w Bydgoszczy, mieście, w którym zainicjowano rywalizację. W konferencji weźmie udział prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele bialskiego zespołu koordynującego zmagania. Ten wielki sukces wszystkich bialczan i przyjaciół Białej Podlaskiej na pewno będzie istotnym elementem promocji miasta, w którym chyba żadne dotąd sportowe wydarzenie nie zintegrowało w takim stopniu mieszkańców.

 

materiał, tekst: prezydent Michał Litwiniuk, FB, Gabriela Kuc-Stefaniuk, UM Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama