Reklama

Projekt „Pies i Kot w mieście – wspólną sprawą” Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej (film)

Realizacja projektu „Pies i kot w mieście - wspólna sprawa” to realna pomoc w ograniczeniu bezdomności zwierząt. Program powstał dzięki inicjatorce Izabeli Kunickiej, założycielce Fundacji Dom Belli, domu tymczasowego dla bezdomnych zwierząt w Białej Podlaskiej przy ulicy Kąpielowej. Zapraszamy do obejrzenia spotu przedstawiającego korzyści, jakie daje mieszkańcom miasta bezpłatna kastracja i sterylizacja ich czworonożnych pupili, dorzucamy też garść informacji dotyczących zabiegu i wniosku o przyłączenie się do tej ważnej społecznej akcji.

Szacuje się, że w Polsce żyje około 3 miliony bezdomnych kotów i psów. Kastracja jest najlepszym sposobem walki z tym zjawiskiem. Każdy taki zabieg jest też szansą dla tych zwierząt na znalezienie kochającego domu.

Projekt „Pies i kot – wspólna sprawa” jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Białej Podlaskiej realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Bezpłatne zabiegi kastracji i sterylizacji, jakim mieszkańcy miasta mogą poddać swoje zwierzęta, to ogromna pomoc dla tych, którzy sami nie mogą sobie pozwolić na podobne wydatki. Co ważne, zwierzęta kastrowane są zdrowsze, szczęśliwsze i żyją dłużej. Zabiegi pozwalają uchronić je przed groźnymi chorobami i ucieczkami, ograniczają również niechciane mioty.

Bądźmy świadomymi opiekunami naszych zwierząt – apelują inicjatorzy akcji. 

Osoby zainteresowane objęciem własnego zwierzęcia projektem winny złożyć do Urzędu Miasta Biała Podlaska wniosek. Należy go dostarczyć najpóźniej do dnia 15 grudnia 2022 r.

>>> Pies i Kot w mieście wspólną sprawą – regulamin <<<

Formularze na chwilę obecną dostępne są do pobrania w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej, magistrat zapowiada jednak uruchomienie dedykowanej temu zagadnieniu strony, na której znajdą się niezbędne informacje i druki do pobrania.

Więcej informacji na stronie: um.bialapodlaska.pl lub tel. 83 341 61 32.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska, UM Biała Podlaska
film: Radio Biper Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama