Reklama

Festyn rodzinny na Dzień Dziecka i akcja strażacka OSP Stara Bordziłówka (film)

12 czerwca na terenie Starej Bordziłówki zorganizowano festyn z okazji Dzień Dziecka. Organizatorami byli OSP Stara Bordziłówka, Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej i Stowarzyszenie "Otwarta Wieś" w Starej Bordziłówce. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. turniej siatkówki i pokaz gaszenia pożaru wraz z ratowaniem poszkodowanego.

Spotykamy się dziś przy świetlicy wiejskiej, gdzie od wielu lat, oprócz poprzedniego roku pandemicznego, organizowany jest cyklicznie Dzień Dziecka połączony z festynem rodzinnym i dniem sportu. Mamy tu głównie dzieci ze Starej Bordziłówki, są również goście z sąsiedniej wsi. Wszystkie czekają przez cały rok na tę uroczystość, by wspólnie się pobawić – mówiła podczas festynu  prezes Stowarzyszenia „Otwarta Wieś” Ewa Kulińska.

Festynowe atrakcje w postaci wspólnych zabaw, gier i konkursów przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Współorganizatorami wydarzenia byli strażacy z OSP Stara Bordziłówka, którzy przygotowali pokaz gaszenia pożaru i ratowania poszkodowanego z płonącego budynku. Nie zabrakło również nauki udzielania pierwszej pomocy. – Jest to pożyteczna czynność, którą każdy powinien znać, żeby wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji – zauważa Ewa Kulińska. 

 

Strażacy zaaranżowali akcję gaszenia płonącego budynku, skąd wynieśli mężczyznę, który narażony był na zaczadzenie. Następnie służba medyczna przetransportowała poszkodowanego w bezpieczne miejsce, podała tlen i opatrzyła rany mężczyzny. Wezwano karetkę. – Akcja zakończyła się z pozytywnym skutkiem, poszkodowany oddychał, nie uległ zaczadzeniu. Po interwencji lekarza pogotowia ratunkowego poszkodowany mógł wrócić do domu – złożyła meldunek społeczniczka. – Akcja została wykonana na rzecz promocji naszej jednostki. Chcieliśmy pokazać pracę OSP, to, czym się zajmują jadąc do akcji. Myślę, że mieszkańcy czują się bezpiecznej, gdy w naszej miejscowości jest taka jednostka. Warto dodać, że na terenie gminy Leśna Podlaska działa pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, więc Leśna Podlaska czuje się naprawdę bezpieczna.

Dodatkową atrakcją były rozgrywki w piłce siatkowej o Puchar Sołtysa Wsi Stara Bordziłówka. Na smakoszy czekały placki ziemniaczane i przekąski z grilla, słodycze i gofry. Środki na przygotowanie imprezy zapewnił realizowany przez Gminę Leśna Podlaska cykliczny projekt współpracy z organizacjami pozarządowymi. Czynnie w organizację włączyli się członkowie Stowarzyszenia „Otwarta Wieś”. Upalny dzień łatwiej było przetrwać dzięki rozstawionej przez strażaków wodnej kurtynie.

W trakcie imprezy Zarząd OSP Stara Bordziłówka wręczył druhowi Tomaszowi Mielnickiemu puchar i dyplom w uznaniu za pełne zaangażowanie i wzorową działalność na rzecz jednostki.

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama