Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu

Wakacje to upragniony przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy i aktywności. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas na spotkania profilaktyczne i promowanie zasad bezpieczeństwa wśród młodszych i starszych mieszkańców powiatu. W tym tygodniu spotkanie takie odbyło się w żłobku Rabarbar w Białej Podlaskiej.

W tym tygodniu bialscy policjanci spotkali się z wychowankami żłobka Rabarbar w Białej Podlaskiej. Wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”. Policjanci w zrozumiały dla maluchów sposób opowiadali o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą czy w miejscu zamieszkania. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad postępowania w przypadku ataku agresywnego psa. Mundurowi opowiadali także o swojej pracy oraz przygotowali pokaz sprzętu i wyposażenia do służby.

Dzieci chętnie przymierzały „policyjne gadżety”. Każdy maluch chciał też usiąść za kierownicą radiowozu czy motocykla będącego na wyposażeniu funkcjonariuszy „bialskiej drogówki”. Dużą atrakcją okazał się także pies służbowy i jego tresura. Na świeżym powietrzu wychowankowie żłobka mogli podziwiać perfekcyjne umiejętności czworonożnego funkcjonariusza pod profesjonalnym nadzorem przewodnika z bialskiej policji. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama