Reklama

Wisznice: Wystawa „Sacrum w malarstwie Marka Leszczyńskiego i rzeźbie Mariana Korczyka” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 9 lipca 2022
, godz. 18:00
Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zaprasza na wystawę "Sacrum w malarstwie Marka Leszczyńskiego i rzeźbie Mariana Korczyka", której wernisaż odbędzie się 9 lipca o godz. 18:00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach.

Marian Korczyk obecnie mieszka i tworzy w Radzyniu Podlaskim. Jedną z poważniejszych realizacji artystycznych była praca przy projekcie i realizacji Ołtarza Papieskiego w Drohiczynie na czas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Prace Mariana Korczyka znajdują się między innymi w:
– Katedrze Siedleckiej (krucyfiks wiszący nad ołtarzem mszalnym, rama do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, tron biskupi)
– Katedrze Drohiczyńskiej (elementy snycerskie do wystroju wnętrza)
– Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim (projekty i prace snycerskie do wystroju wnętrza: ołtarz główny, ołtarze boczne, chrzcielnica, prospekt organowy)
– Bazylice w Kodniu (rzeźba św. Eugeniusza)
– Kościele pw. MBNP w Radzyniu Podlaskim (projekt ściany głównej ołtarza; rzy trzymetrowe figury do Pasji, Chrystus na krzyżu, a pod krzyżem św. Maria z Janem, projekt chrzcielnicy z dwumetrową figurą Jana Chrzciciela, dwumetrowa pieta przy wejściu do kościoła, projekty ołtarzy bocznych)
– Kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskim (figura Chrystusa na krzyżu w ołtarzu głównym).

 

 

materiał, tekst: GOKiO Wisznice
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama