Reklama

Biała Podlaska: Przypominali zasady bezpieczeństwa

Wczoraj bialscy policjanci spotkali się z wychowankami Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Tematyką pogadanki było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie spotkali się również z przewodnikiem psa służbowego, a także mieli okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych.

Wakacje tuż, tuż… policjanci bialskiej jednostki dbają by były one bezpieczne. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do zbliżającego się wypoczynku. Wczoraj funkcjonariusze z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.

Policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji zarówno w domu jak też na feriach czy koloniach. Mundurowi poruszyli też tematy dotyczące właściwego zabezpieczenia domu przed wyjazdem, a także kontaktów z osobami nieznajomymi oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem. W trakcie przygotowanego pokazu uczniowie zobaczyli namiastkę umiejętności „policyjnego czworonoga”. Dodatkowo obejrzeli sprzęt wykorzystywany przez mundurowych, w tym policyjny radiowóz.

W trakcie pogadanki uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzących wykazując się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci zapowiadają kolejne spotkania.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama