Reklama

W Akademii Bialskiej odbył się I Lubelski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich (film)

18 czerwca w siedzibie Akademii Bialskiej Nauka Stosowanych w Białej Podlaskiej odbył się "I Lubelski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich".

Spotkanie było okazją do poznania regionalnych potraw opartych na tradycyjnych przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz zobaczenia twórczości ludowej w tym unikatowego rękodzieła.

Podczas prelekcji usłyszeliśmy także ciekawe wykłady. Beata Jakoniuk-Wojcieszak przedstawiła wykład pt. „Mała apteka w przydomowym ogródku”.  Małgorzata Kotwica poprowadziła wykład pt. „Kobieta zawsze zwycięska”.  Mariusz Furmanek zaprezentował temat pt. „Bezpieczna Polska – fikcja czy realna możliwość”.  Ostatnią prelekcją był wykład prof. Ewy Solarskiej pt. „Mniszek lekarski i jego właściwości prozdrowotne”. 

– Patrząc na ten program, byłem bardzo zadowolony. Te wszystkie wykłady o tym, jak się dobrze ubierać, jak zdrowo się odżywiać, jak korzystać z zielnika, to jest wszystko dla was drogie panie. Te prelekcje są dla was bardzo potrzebne i mają służyć głównie wam. Będziemy oczywiście dziś też wszystko podziwiać, co Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały – podkreślał podczas kongresu Krzysztof Gałaszkiewicz – dyrektor Oddziału Lubelskiego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dopełnieniem programu były występy artystyczne zespołów ludowych. Na scenie zagrali i zaśpiewali: Zespół „Zorza”, Zespół „Przyjazne Nuty”, Zespół „Wrzos”, Zespół „Białynia”, Zespół „Dobrynianki”, Zespół „Zaburzanki” oraz Zespół „Nuteńka”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Agata Kornhauser-Duda.

zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama