Reklama

Biała Podlaska: Generalna próba systemu oświetlenia stadionu MKS Podlasie (film) (galeria)

23 czerwca wieczorem, w obecności Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka i głównego wykonawcy budowy stadionu miejskiego MKS Podlasie w Białej Podlaskiej prezesa PNB Budownictwo Pawła Niczyporuka miało miejsce oficjalne uruchomienie systemu oświetlenia trybuny i płyty boiska. Maksymalna moc oświetlenia ok. 120 lamp zainstalowanych na masztach i trybunie to 1200 lumenów. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia, w którym dowiadujemy się o szczegółach dotyczących tej inwestycji, pokazujemy też stadion w pełnym oświetleniu z lotu ptaka.

Tego dnia miała pierwsza oficjalna próba po skalibrowaniu nowego oświetlenia. Na czterech słupach zawisło po 26 lamp, dodatkowo dziesięć lamp podwieszono pod zadaszeniem trybuny głównej. To 114 punktów oświetleniowych o łącznym natężenie 1200 luksów, co, jak zapewnia włodarz, pozwala realizować transmisje telewizyjne, ale też zapewnia świetnej jakości widowisko nocna porą. – To historyczny moment. Co prawda nie tak historyczny jak ten, w którym rozegramy tutaj pierwszy mecz podczas otwarcia, ale to już ogromna frajda, ponieważ tworzymy historię czyniąc rzeczy, na które czekaliśmy od kilkudziesięciu lat – stwierdził prezydent Michał Litwiniuk.

Wykonawcą zadania budowy stadionu miejskiego MKS Podlasie w Białej Podlaskiej jest PNB Budownictwo, które reprezentuje prezes Paweł Niczyporuk. Generalna próba oświetlenia odbyła się w jego obecności. – To wielka frajda móc realizować inwestycję o takim charakterze i w takiej skali. Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość realizacji ważnych inwestycji miejskich. Nasza budowa jest już na ukończeniu, trwają ostatnie prace elewacyjne, wykończeniowe, montaż akcesoriów takich jak krzesełka i tunele, kończymy umeblowanie. Zostały ostatnie trzy tygodnie i termin umowy nie jest zagrożony – zapewnia Paweł Niczyporuk

Na stadionie pojawiły się systemy niskoprądowe takie jak nagłośnienie trybuny, telebim, system parkingowy z obsługa szlabanów, monitoring, alarmy i kontrola dostępu wewnątrz obiektu. 

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Generalna próba oświetlenia miejskiego boiska <<==>> LINK

Po tym jak wykonawca zakończy prace na terenie stadionu rozpoczną się procedury związane z odbiorem obiektu. – Wiele urzędów i wielu fachowców musi dokonać rozmaitych weryfikacji, a to zawsze trwa, bywa, że wymagane są pewne poprawki czy doprecyzowania. Ale spodziewamy się, że może już we wrześniu, a na pewno wczesną jesienią, zaprosimy mieszkańców miasta i kibiców piłki nożnej na mecz otwarcia. Postaramy się, by naszą uwagę przyciągnęły znane nazwiska, które będą biegać i rozgrywać fajne spotkanie na tej świetnej murawie – przybliża plany prezydent miasta. 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcie: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama