Reklama

Swory: Biwak 26 Drużyny Harcerskiej

W dniach od 17 do 19 czerwca 2022r. harcerze z 26 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w biwaku Hufca ZHP Biała Podlaska na terenie Ośrodka Wypoczynkowego ZHP w Grabniaku. Jest to piękne miejsce położone nad jeziorem Rotcze w pobliżu Poleskiego Parku Narodowego.

Podczas trwania biwaku harcerze brali udział w warsztatach archeologicznych, szukali skarbu doskonaląc swoje umiejętności posługiwania się mapą.
Kolejna przygoda harcerska, która dostarczyła dużo wrażeń to wędrówka po Poleskim PN, harcerze poznali różnorodność biologiczną lasów, torfowiska, bagna, chronione rośliny i zwierzęta.

Wieczorami płonęły obrzędowe ogniska, podczas których harcerze poznawali historię najważniejszych postaci związanych z powstaniem harcerstwa, uczyli się węzłów i oczywiście śpiewali.

Niesamowitą atrakcją biwaku była budowa przez harcerzy pieca, na którym przygotowywane były potrawy z których najciekawszą były podpłomyki.
Nie zabrakło oczywiście zabaw wodnych, plażowania nad Jeziorem Rodno.

Biwak dostarczył harcerzom mnóstwo pozytywnych wrażeń i na pewno nie jest to ostatnie spotkanie harcerzy w tym urokliwym przyrodniczo miejscu.

materiał: Hufca ZHP Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Iwona Gałamaga
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama