Reklama

Międzyrzec: Zakończenie sezonu – Gala Tańca Move Mi (film) (galeria)

Szkoła Tańca Move Mi i Centrum Aktywności Lokalnej zaprosiły w dniu 19 czerwca sympatyków tańca i akrobatyki na uroczystą Galę Tańca, która była momentem podsumowania sezonu 2021/2022. W hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim wystąpiło stu pięćdziesięciu tancerzy Move Mi, w tym formacje, duety i soliści. Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań i pochwalenia się ostatnimi sukcesami, jakie podopieczni Mileny Rzewuskiej Adamowicz odnieśli w ostatnim czasie na scenie ogólnopolskiej.

Przed publicznością zaprezentowali się młodzi tancerze grup Mini 1, 2 i 3, Kids 1, 2, 3 i 4 oraz Junior 1, 2 i 3 prowadzonych przez Milenę Rzewuską Adamowicz i Mateusza Adamowicza wspieranych przez trenerki Annę Julię DębowskąMagdalenę Spółczyńską.

Uczestnicy gali obejrzeli emocjonujące układy taneczne w wykonaniu grup, duetów oraz solistów. Tancerze grup Kids 1, Kids 3, Junior 1, Junior 2 i Junior 3 zaprezentowali choreografie, które tydzień wcześniej przyniosły im ogromny sukces w postaci pięciu pierwszych miejsc w każdym bloku wiekowym podczas Holiday Dance Festival w podwarszawskich Markach. Warto dodać, że podczas festiwalu grupa Kids 1 (klasy I i II szkoły podstawowej) zdobyła dodatkowo nagrodę specjalną Grand Prix za najlepszą prezentację bloku, Julia Hawryluk wywalczyła nagrodę specjalną Grand Prix za najlepszą solistkę w improwizacji jazz, natomiast Kinga Paluszkiewicz – nagrodę specjalną Grand Prix w kategorii solo modern. Ponadto solistki i duety uzyskały wiele pierwszych i drugich miejsc w poszczególnych kategoriach tanecznych, w tym siostry Zuzanna i Lilianna Rudzkie sięgnęły po najwyższe podium za prezentacje w kategorii duet performing art.

Piękne układy baletowo-akrobatyczne przygotowane samodzielnie lub pod okiem trenerek, w tym improwizacje młodszych solistek, przyciągnęły uwagę międzyrzeckiej publiczności, która nagrodziła występy gromkimi brawami. Wiele emocji dostarczył również wspólny występ Mileny Rzewuskiej Adamowicz i absolwentki Move Mi, tegorocznej maturzystki Kingi Paluszkiewicz.

Podczas prezentacji tanecznych oraz wręczania podziękowań, certyfikatów i upominków w niejednym oku zakręciła się łza, ponieważ atmosfera była niezwykle wzruszająca i urzekająca. Młodzi tancerze stanęli na wysokości zadania chcąc jak najlepiej wypaść przed publicznością, którą tworzyli głównie ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Jej skład zasili również m.in. zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk, wójt Krzysztof Adamowicz oraz radny powiatowy Andrzej Mironiuk.
Nie zabrakło wspólnych fotografii i obietnic kolejnych pięknych chwil w następnym sezonie tanecznym, który rozpocznie się już we wrześniu.

Gali tańca towarzyszyła wystawa zdjęć pod hasłem „Above Water Modern Ballet”, których twórcą jest fotograf Michał Sierpień.

 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama