Reklama

Sport: Zawodnicy z SKS Bushido Biała Podlaska wywalczyli medale na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

11 czerwca w bułgarskiej Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w których z powodzeniem zaprezentowali się karatecy z klubu SKS Bushido. 

Oliwia Krasuska wróciła ze srebrem w kat. kadetki – 40 kg, Kacper Budrewicz przywiózł brąz w kat. Juniorzy – 60 kg, a Wiktoria Krasuska weszła do pierwszej ósemki wśród najlepszych zawodniczek w Europie w kat. Junior młodszy – 50 kg. 

– Oczywiście chciałoby się więcej, jednak na wynik wpływa kilka składowych, które czasem są niezależne od nas. Wiktoria Krasuska przygotowania do turnieju rozpoczęła już we wrześniu 2021 ciężkimi niemal codziennymi treningami jednak kontuzja w ostatnich trzech tygodniach przed startem i intensywna rehabilitacja prawdopodobnie wpłynęły na wynik, gdzie przypominam w pierwszej walce zwyciężyła z Ukrainką przed czasem a w drugiej walce z Polką na ostatnich 15 sekundach przed końcem walki zabrakło właśnie tego kawałka mocy potrzebnej do zwycięstwa. Wyjazd uważamy za udany i jak na nasz młody Klub jest ogromnym sukcesem – podkreśla trener Cezary Kotecki

Klub zapowiada w następnym sezonie kolejne starty zawodników, w tym w Pucharze Europy w Krakowie, który odbędzie się w listopadzie br. 

 

Źródło / zdjęcia: SKS Bushido

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama