Reklama

Małaszewicze: Dzień Rodziny (galeria)

7 czerwca społeczność Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach świętowała Dzień Rodziny. Uczniowie klas siódmych we współpracy z wychowawczyniami: Anną Borowik i Jowitą Moroz przygotowali na tę okazję skecze ukazujące wartość rodziny. Uczniowie klasy pierwszej wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością w inscenizacji bajki J. I. Kraszewskiego pt. „Kwiat paproci”.

Jest tylko jedna taka noc w roku – Noc Świętojańska, gdy w lesie zakwita kwiat paproci. Według legendy, ten, kto go znajdzie, otrzyma wielkie bogactwo. Kiedy Jacuś usłyszał tę historię, postanowił odnaleźć niezwykły kwiat. Początkowo dobrobyt i bogactwo były dla chłopca celem życia, lecz wkrótce dopadły go wyrzuty sumienia, tęsknota za bliskimi i rodzinną chatą. „Kwiat paproci” cechuje uniwersalność przekazu – utwór piętnuje egoizm oraz pokazuje, że dobra materialne to nie wszystko – „nie ma szczęścia dla człowieka, jeśli się z drugim podzielić nie może”.

Morał „Kwiatu paproci” uświadomił widzom, że rodzina, miłość i dobro to najwyższe wartości. Uczniowie popisali się świetną grą aktorską. Uwagę przykuwały starannie dobrane kostiumy i charakteryzacja. Gromkie brawa, jakie otrzymali mali aktorzy, przygotowywani pod czujnym okiem wychowawczyni – Elżbiety Kijuk, były najlepszym dowodem na to, że przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół – Katarzyna Krawczyk podkreśliła, że wybór przedstawienia nie był przypadkowy. Rok 2022 został ustanowiony Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego w Powiecie Bialskim. W związku z tym w szkole zaplanowano szereg działań poświęconych jednemu z najwybitniejszych polskich twórców, które są sukcesywnie realizowane.

 

materiał: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama