Reklama

Łomazy: Od 50 lat razem – na dobre i na złe

Pół wieku wytrwałości w złożonej sobie nawzajem przysiędze miłości i wierności to jubileusz, który niesie za sobą wiele emocji i wzruszeń. I taki był właśnie dzień 18 czerwca, podczas którego jedenaście par małżeńskich z terenu gminy Łomazy świętując uroczyście jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego odebrało medale przyznane przez Prezydenta RP.

Uroczystość zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach, której przewodniczył wikariusz ks. Krzysztof Zawadzki. Oficjalna część spotkania miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury,  gdzie dostojnych jubilatów powitał wójt Jerzy Czyżewski.

Złote gody tego dnia świętowało jedenaście par małżeńskich, wśród nich państwo:
Barbara i Stanisław Abramek
Janina i Kazimierz Bessaraba
Anna i Jan Jaroccy
Grażyna i Piotr Kowalczyk
Józefa i Bolesław Łukaszuk
Marianna i Mieczysław Makarewicz
Regina i Józef Morgunowicz
Janina i Czesław Moszkowscy
Jadwiga i Józef Panasiuk
Jadwiga i Jan Sobechowicz
Teofila i Antoni Tokarscy

Małżonkowie odebrali z rąk włodarza przyznane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Przewodniczący Rady Gminy Łomazy Andrzej Wiński oraz wiceprzewodniczący Ireneusz Korszeń wręczyli kwiaty i listy gratulacyjne od samorządu. Do życzeń zdrowia i pomyślności oraz gratulacji złożonych przez wójta Jerzego Czyżewskiego dołączyli również towarzyszący małżonkom podczas ich święta radny powiatowy Marek Uściński, sekretarz gminy Marianna Łojewska, dyrektor GCK Ryszard Bielecki, proboszcz łomaskiej parafii ks. Adam Kamecki oraz wikariusz Krzysztof Zawadzki.

Wspólne spotkanie przy lampce szampana odbyło się w miłej atmosferze i sprawiło, że powróciły wspomnienia z dawnych lat. Jubilaci zgodnie potwierdzili, że wzajemna miłość i rodzina to najlepszy lek na trudności codziennego życia.

 

materiał, zdjęcie: UG Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama