Reklama

Spotkanie z dr. Krzysztofem Piechem (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 23 czerwca 2022
, godz. 17:00
Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie regionalne z dr. Krzysztofem Piechem pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej. Temat spotkania będą „Tradycyjne gry i zabawy – wielopokoleniowa aktywność ruchowa”.

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej (ul Warszawska 12 a, I piętro).

Dr Krzysztof Piech pracuje w bialskiej filii AWF, ale prowadził także wykłady w zagranicznych uczelniach we Francji, Hiszpanii, Łotwie, Litwie, Bułgarii, Białorusi i Chinach. W ramach programu Erasmus odbył staże na uczelniach francuskich i łotewskich. Ukończył także za granicą wiele kursów dla nauczycieli wychowania fizycznego, m.in. we Włoszech, Finlandii, Austrii i Estonii. Na zaproszenie uniwersytetu w Sztokholmie uczestniczył w badaniach dotyczących utalentowanej sportowo młodzieży oraz w badaniach dotyczących roli dziecka w aktywności ruchowej rodziny, prowadzonych wspólnie z uczelniami w Kłajpedzie i Rydze. Zainteresowania naukowe obejmują właśnie przede wszystkim aktywność ruchową w rodzinie oraz tradycyjne gry i zabawy. Jest też inicjatorem Europejskiego Festiwalu Tradycyjnych Gier i Zabaw, konferencji naukowo-metodycznych w Białej Podlaskiej oraz Summer School organizowanych wspólnie przez bialski AWF, LSPA w Rydze i Uniwersytet w Maladze.

Dr Krzysztof Piech w 2010 r. uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa uczelni Latvijas Sparta Pedagogijas w Rydze. W 2013 r. otrzymał wyróżnienia Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za promocję wartości fair play w sporcie.

Wszystkich zainteresowanych aktywnością ruchową oraz pragnących poznać lub przypomnieć sobie, na jakich zabawach spędzaliśmy czas wolny w dzieciństwie – zapraszamy serdecznie do biblioteki!

 

 

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna
tekst i zdjęcia: Ewa Filipiuk główny specjalista ds. promocji Miejska Biblioteka Publiczna
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama