Reklama

Piknik Rodzinny Gminy Konstantynów (film) (galeria)

5 czerwca park w Konstantynowie tętnił życiem, gdyż odbył się tam Piknik Rodzinny Gminy Konstantynów. Wiele osób skorzystało z atrakcji przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Wójta Gminy Konstantynów i Gminną Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie.

Podczas pikniku można było m.in. posłuchać i obejrzeć występy dzieci i młodzieży z gminy Konstantynów, zobaczyć pokaz sztuki walki karate przygotowany przez federację Karate Kyokushin WM DOJO pod okiem senseia Mariusza Wajszczuka. Ochotnicza Straż Pożarna z Konstantynowa przygotowała tor przeszkód, warsztaty pierwszej pomocy i prezentacje sprzętu strażackiego. Hufiec ZHP Biała Podlaska rozbił obóz, w którym można było pośpiewać i poczuć się jak na wyprawie harcerskiej. Oprócz obozu harcerze pokazali, że zawsze można na nich liczyć i pomagali przy wyplataniu warkoczyków.

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie oprócz przygotowania części scenicznej, zaproponowało dodatkowe atrakcje, takie jak: loteria fantowa, wyplatanie warkoczyków, warsztaty string-art (artystyczne wbijanie gwoździ) i bańki mydlane. Gminna Biblioteka Publiczna w Konstantynowie z kolei przygotowała spotkanie autorskie z pisarką panią Moniką Oworuszko, stoisko biblioteczne i konkurs na przebranie za postać literacką. Miłą atrakcją dla dzieci z pewnością były dmuchana zjeżdżalnia i tor przeszkód oraz basen z piłeczkami sponsorowane przez wójta Gminy Konstantynów. Dodatkowo zakupić można było watę cukrową, popcorn, gofry i lody.

Piknik rodzinny wzbogacony został wystawami rękodzielniczymi przygotowanymi przez Dom Pomocy Społecznej w Konstantynowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Konstantynowie. Przez cały czas trwania pikniku można było zwiedzać pałac i oglądać dwie wystawy pt.: „Nie czas na nudę – Harcerska Alternatywa” i „ Sznurkiem wyplatane”. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody za II konkurs makramy „Sznurkiem wyplatany” współfinansowany przez Starostę Bialskiego.

Sprzęt nagłaśniający i fotograficzny użyty podczas imprezy został zakupiony ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.

Przez cały kres trwania Pikniku paliło się ognisko przy którym każdy mógł skonsumować swój koszyk piknikowy i spędzić rodzinną niedzielę na łonie natury.

Tekst / zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie 
film: Jerzy Gzara, Krzysztof Lewczuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama