Reklama

Międzyrzec: Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP (film) (galeria)

12 czerwca na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim zostały rozegrane "Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP", podczas których rywalizowały jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów. Na wydarzenie zaprosili Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot oraz Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią strażacy z jednostek ochotniczej straży pożarnej po raz kolejny wzięli udział w miejsko-gminnych eliminacjach zawodów sportowo-pożarniczych, podczas których rywalizowali w sztafecie i bojówce. Najlepsi już wkrótce przystąpią do etapu powiatowego.

Organizatorem zawodów była Gmina Międzyrzec Podlaski z wójtem Krzysztofem Adamowiczem na czele. – Liczymy dziś szczególnie na dwie drużyny kobiece, bo to zawsze dobre rywalizacje przyciągające uwagę nas wszystkich. Świadczy to też o tym, że jednostki w gminie Międzyrzec Podlaski mają się dobrze i chcą rywalizować. Cieszymy się, że w tym roku, po długiej przerwie, pojawiły się kolejne jednostki, m.in. OSP Zawadki i Manie – mówił w trakcie zawodów włodarz. – W przyszłym roku organizatorem będzie Gmina Drelów. Mamy nadzieję, że nie przeszkodzą nam sprawy pandemiczne ani jakiekolwiek inne i będziemy mogli wspólnie rywalizować. Dziś niech wygra najlepszy. Zawody mają to do siebie, że przynoszą wiele niespodzianek. Życzę wszystkim drużynom, by rywalizowały tak, by były zadowolone ze swojego występu. Dziś każdy może czuć się zwycięzcą.

Rywalizację przeprowadzono na obiektach sportowych Miasta Międzyrzec Podlaski. – Ponieważ warunki na stadionie zapewniają bezpieczną i wyrównaną rywalizację, również zaplecze pozwala drużynom funkcjonować w różnych warunkach pogodowych, utarło się, że od wielu lat wspólnie z gminami Międzyrzec i Drelów organizujemy wspólnie zawody. Działamy po to, by mieszkańcom Międzyrzecczyzny było wygodniej i bezpieczniej żyć. Wspólnie się spotykamy, by te więzi i relacje zacieśniać  – podkreślił burmistrz Zbigniew Kot. – Pragnę przypomnieć, że jeśli coś się dzieje to nasze jednostki wspólnie przyjeżdżają w niebezpieczny teren ratując życie i mienie, nie patrząc na granice administracyjne. Działamy w tym zakresie od wielu lat, wspólnie działając, nie rozliczając, dzięki temu potrafimy sprawnie bronić dobytku czy zakładów na terenie miasta i gmin. 

W przyszłym roku organizacji zawodów sportowo-pożarniczych podejmie się Gmina Drelów. – To moje dwudzieste zawody, jako że tyle lat jestem wójtem gminy Drelów. Zawody miejsko-gminne to już taka tradycja, że nawet nie pamiętamy, jak długo to trwa. A to dobrze, bo świadczy to o tym, że samorządy się konsolidują i współpracują, nie tylko na niwie strażackiej, ale też wielu innych. Tworzymy Międzyrzecczyznę i ta współpraca przebiega wielowymiarowo. Myślę, że ta formuła zawodów się sprawdziła, jest to i rywalizacja i wymiana doświadczeń – zauważył wójt Piotr Kazimierski. Wśród gminnych jednostek znalazła się tego dnia jedna kobieca z Dołhy. – Dziewczyny z Dołhy mają się dobrze już od kilku lat. Pojawiają się co jakiś czas drużyny w innych miejscowościach, ale Dołha niezmiennie trwa. Wygra dziś najlepszy, ale wszyscy są wygrani. Jesteśmy, ćwiczymy i trenujemy, co samo w sobie powinno być radością dla wszystkich.

Klasyfikacja:

Miasto Międzyrzec Podlaski – do zawodów przystąpiły 3 drużyny z terenu miasta

– mężczyźni
I miejsce OSP Zawadki
II miejsce OSP Śródmieście
– kobiety
I miejsce OSP Zawadki

Na eliminacje powiatowe pojadą OSP Zawadki – zarówno drużyna męska jak i kobieca.

Gmina Międzyrzec Podlaski – do zawodów przystąpiło 15 drużyn z terenu gminy

– mężczyźni
I miejsce OSP Krzewica
II miejsce OSP Rogoźnica MDP
III miejsce OSP Łuniew
– kobiety
I miejsce OSP Krzewica
II miejsce OSP Rogoźnica

Gminę na eliminacjach powiatowych będą reprezentowały jednostki OSP Krzewica, zarówno męska jak i kobieca.

Gmina Drelów – do zawodów przystąpiło 11 drużyn z terenu gminy
– mężczyźni
I miejsce OSP Drelów
II miejsce OSP Dołha
III miejsce OSP Kwasówka
– kobiety
I miejsce OSP Dołha

Na eliminacje powiatowe do Konstantynowa pojadą druhowie z OSP Drelów i druhny z OSP Dołha oraz druhowie z OSP Kwasówka, która jako zwycięzca pierwszego miejsca z poprzednich zawodów powiatowych będzie broniła swojego tytułu. Warto zaznaczyć, że drużyna z Kwasówki zapisała się na kartach historii zawodów jako 19-krotny laureat pierwszego miejsca, dodatkowo utrzymywała tytuł zwycięzcy zawodów powiatowych przez trzy kolejne lata. Druhowie z Kwasówki ustanowili również dotychczas niepobity przez inne jednostki rekord powiatu w wykonaniu ćwiczenia bojowego.

Etap powiatowy odbędzie się 19 czerwca w Konstantynowie.

 

materiał: Miasto i Gmina Międzyrzec Podlaski, Gmina Drelów / Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama