Reklama

XVII Festiwal „Kultura bez Granic” – Kobylany 2022 (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 25 czerwca 2022
, godz. 16:00
Przed nami XVII edycja Festiwalu „Kultura bez Granic”, impreza plenerowa o charakterze regionalnym, która w tym roku odbędzie się 25 czerwca 2022r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach.

Gwiazdą wieczoru tegorocznej odsłony będzie jedyna i niepowtarzalna KAYAH! Na deskach sceny w Kobylanach zagra również grupa KOMODO – polska formacja producentów muzycznych i DJ-ów. Z tą grupą wystąpi brytyjski wokalista THOMAS SYKES. Nie zabraknie również muzyki pogranicza, muzyki biesiadnej i disco polo, a to dzięki PRYMAKOM, MIRAGE & YOKO. Na scenie z okazji 30-lecia Gminy Terespol zaprezentują się zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Dla najmłodszych zaśpiewa zespół KOSMOKWAKI. Festiwal poprowadzi KAMIL BALEJA.

Od lat „Kultura bez Granic”, jako jedno z największych przedsięwzięć wschodniej części naszego regionu cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na swoją rangę, ale przede wszystkim dzięki różnorodności kulturowej, którą na scenie prezentują zespoły muzyczne, a poza nią artyści chałupnictwa. Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie warsztatów sztuki czerpania papieru, kowalstwa i garncarstwa tradycyjnego. Swoje prace zaprezentują ponadto: malarze, rzeźbiarze, hafciarki, artyści szydełkowania, frywolitek czy bardziej nowoczesnego: filcowania.

W tym roku również obchodzimy Jubileusz XXX-lecia Gminy Terespol. W dniu 25 czerwca 2022r. oprócz święta muzyki zaplanowane są także oficjalne obchody naszej „Małej Ojczyzny”, na które również serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony www.gck.gminaterespol.pl oraz fanpage na Facebooku: @gckkobylany oraz @festiwalkulturabezgranic.

materiał: Gminne Centrum Kultury Kobylany
tekst i zdjęcia: Mariusz Siwagow Gminne Centrum Kultury Kobylany
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama