Reklama

Już w niedzielę kolejne koncerty w ramach III edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 12 czerwca 2022
, godz. 19:00
Bialskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne koncerty w ramach III edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Białej Podlaskiej. 12 czerwca w Kościele pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej wystąpi duet Magdalena Kulig & Maciej Zimk oraz organista Alessandro Bianchi. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

Kilka słów o artystach. 

Duo Magdalena Kulig & Maciej Zimka, to zaskakujące i energetyczne zderzenie dwóch charyzmatycznych osobowości muzycznych, którzy nawiązując współpracę w 2019 roku, wykonuje nowatorskie aranżacje pieśni oraz arii w wykonaniu na głos i akordeon. Zespół został założony w celu odkrywania nowych przestrzeni artystycznych na gruncie niezwykle inspirującego formatu wykonawczego jakim jest połączenie ciepłego brzmienia mezzosopranu z akordeonem, który z powodu specyficznych własności dopasowania barwy do wielu instrumentów – często jest nazywany „muzycznym kameleonem”.

Alessandro Bianchi – dyrektor muzyczny w ewangelickim kościele św. Edwarda w Lugano w Szwajcarii. Jako koncertujący organista wykonał ponad 2200 recitali solowych i kameralnych. Koncertował w niemal całej Europie, USA, Meksyku, Brazylii, Argentynie, Hongkongu, Tajlandii, Singapurze, Australii i Afryce Południowej. Udzielał również kursów mistrzowskich we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Niemczech oraz nagrywał dla radia i telewizji w USA i Brazylii. W 2014 roku miasto Cantu odznaczyło organistę tytułem „Honorowego Obywatela” za jego pracę na rzecz kultury i sztuki.

 Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski. 

 

Źródło / grafiki: BCK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama