Reklama

Międzyrzec: VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej „Zaśpiewajmy Panu” (film) (galeria)

7 czerwca w Szkole Muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej "Zaśpiewajmy Panu", na który zaprosiła społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 oraz Parafia pw. św. Józefa. Do konkursu przystąpili soliści, uczniowie klas. I-VIII szkół podstawowych. Wydarzenie objął patronatem Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot. Niebawem wyniki.

Dzięki dyrektorowi Januszowi Samociukowi możemy gościć w zaprzyjaźnionej Szkole Muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim z Ogólnopolskim Konkursem Piosenki Religijnej „Zaśpiewajmy Panu”. Jest to już szósta edycja konkursu, natomiast drugi raz odbywa się on w Międzyrzecu. W ubiegłym roku ze względu na pandemię był to konkurs online. Dziś ku radości i uciesze uczestników spotykamy się na żywo, możemy wysłuchać utworów w ich wykonaniu i ocenić te prezentacje – wyjaśnił dyrektor ZPO nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim Grzegorz Kowalczyk.

Głównym organizatorem konkursu jest siostra Zenobia, która wznowiła jego kolejne edycje. Wcześniej odbywały się w Kraśniku, obecnie po jej zamieszkaniu w Międzyrzecu Podlaskim wokalne zmagania przeniosły się w nasz region. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta oraz jego okolic, z Białej Podlaskiej oraz z terenu województw mazowieckiego i podkarpackiego. – Cieszy nas to, że uczestnicy znaleźli czas i przebyli taką długą drogę, by nam tutaj zaśpiewać – podsumował dyrektor.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama