Reklama

Dzień Rodziny w Przedszkolu w Małaszewiczach (galeria)

28 maja był szczególnym dniem w Przedszkolu w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach ze względu na odbywający się tam festyn rodzinny. Dzień Rodziny tradycyjnie placówka obchodzi jako połączenie Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

– To święto ma służyć pogłębieniu więzi rodzinnych i poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej. Jest to dzień pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, ale przede wszystkim jest to czas, który możemy spędzić wspólnie bez pośpiechu, z dala od codziennych trosk i zmartwień. Przez ostatnie dwa lata ze względu na pandemię niemożliwe było organizowanie hucznych spotkań, dlatego bardzo cieszyliśmy się z możliwości zorganizowania pikniku rodzinnego dla wszystkich przedszkolaków i ich najbliższych – mówi Katarzyna Krawczyk – dyrektor Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

Plany nieco pokrzyżowała kapryśna pogoda, ale nie ma takiej siły, która pokonałaby zgraną, dobrze zorganizowaną przedszkolną rodzinę. Świętowanie zostało przeniesione do budynku. Uroczystość pod hasłem „Rodzina jest jak gałęzie drzewa, wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale mamy wspólne korzenie” zainaugurowała krótkim przemówieniem pani dyrektor Katarzyna Krawczyk. Następnie przedszkolaki wierszem, piosenką i tańcem podziękowały Mamie i Tacie za ocean miłości i cierpliwości. W ostatnich dniach dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych, wiedząc, że przedstawienie dedykowane jest ukochanym rodzicom. Poziomki, Jagódki i Malinki spisały się doskonale – licznie przybyli rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swoje pociechy. Po zakończonym programie artystycznym przyszedł czas na wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanego przez dzieci upominku – drzewka szczęścia. Z bijącym sercem i wypiekami na twarzy milusińscy zaśpiewali gromkie STO LAT swoim Mamusiom i Tatusiom. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna rodzinna zabawa z uśmiechniętą animatorką , dziecięce harce na „dmuchańcu” ustawionym w sali gimnastycznej, malowanie twarzy i zabawy z balonami. Na najmłodszych czekało mnóstwo smakołyków przygotowanych na tę okazję przez rodziców.

W organizację uroczystości i czuwanie nad jej przebiegiem zostali zaangażowani wszyscy nauczyciele i pracownicy przedszkola oraz całe rodziny wychowanków. Organizatorzy wydarzenia dziękują wszystkim, także za wsparcie Gminnemu Centrum Kultury w Kobylanach i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Terespolu.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama