Reklama

Dołha: Nowa nawierzchnia „Zagumienia” poprawiła komfort życia mieszkańców

Mieszkańcy Dołhy od wielu lat zabiegali o budowę asfaltowej nawierzchni drogi gminnej biegnącej przez miejscowość, tzw. Zagumienia. Gmina Drelów zrealizowała właśnie to zadanie i droga już cieszy mieszkańców wioski. Jak podkreśla włodarz, inwestycję poprzedzały pewne pertraktacje z mieszkańcami, których ogrodzenia i gospodarcze zabudowania w niektórych miejscach mieściły się w pasie drogowym. Problemy zostały jednak zażegnane, powstała droga o szerokości 4,5 metra, a mieszkańcy nie będą musieli przemieszczać się po dołach i błocie.

Budowę drogi przyśpieszyło dofinansowanie z pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład, z którego Gmina Drelów pozyskała 9,5 mln złotych na realizację projektu modernizacji układu drogowego. Jedną z dróg ujętych projektem było właśnie tzw. Zagumienie w Dołdze.

Stan drogi przed wykonaniem zadania:
Drelów: Polski Ład w Dołdze <<==>> LINK

Zanim udało się wykonać nawierzchnię asfaltową w zaplanowanych parametrach szerokości i długości, mieszkańcy musieli dostosować swoje zabudowania do wartości geodezyjnych. – Był problem z szerokością drogi, ponieważ była wąska, a do ostatniej chwili przed wykonaniem podbudowy i położeniem nawierzchni trwały zmagania z niektórymi mieszkańcami, którzy musieli rozebrać konstrukcje, które były postawione w pasie drogi gminnej. Na ile było to możliwe rozepchnęliśmy szerokość drogi, mieszcząc się w jej minimalnych parametrach – wyjaśnia wójt Piotr Kazimierski

Odbiór drogi zaplanowano na 8 czerwca, natomiast już teraz mieszkańcy mogą cieszyć się gładką nawierzchnią na odcinku 980 metrów o szerokości 4,5 metra. Wartość inwestycji to 949 tys. złotych.

W ramach tego samego projektu zostaną również wykonane drogi w Kwasówce i Szóstce – tzw. Zawerchy oraz ulica Nowa w Drelowie. – Z pierwszego rozdania Polskiego Ładu zostały nam do zrealizowania jeszcze dwie drogi w Kwasówce i Szóstce, które mają zostać wykonane we wrześniu, oraz najdłuższa ulica Nowa w Drelowie, będąca obecnie na etapie przygotowania dokumentacyjno-geodezyjnego – precyzuje włodarz.

Więcej o projekcie modernizacji układu drogowego na terenie gminy Drelów:
Drelów: Polski Ład w Kwasówce <<==>> LINK
Gm. Drelów: Polski Ład w Drelowie na ul. Nowej <<==>> LINK

W ramach drugiej edycji rozdania Polskiego Ładu Gmina Drelów pozyskała kolejne środki w wysokości 9.215.000 zł, które posłużą do realizacji projektu „Poprawa funkcjonalności komunikacyjnej w Gminie Drelów”. Obejmie on drogi w Żerocinie, Witorożu, Pereszczówce, Szachach i Wólce Łózeckiej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Radio Biper
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama