Reklama

Dofinansowanie przyspieszy budowę nowej siedziby starostwa powiatowego

Dzięki środkom przyznanym Powiatowi Bialskiemu w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład powstanie nowy budynek, w którym będzie się mieściła siedziba Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Dofinansowanie złożonego wniosku sięgnęło 20 mln złotych. Drugim projektem, który otrzymał rządowe wsparcie, jest montaż instalacji fotowoltaicznej na budynkach użyteczności publicznej.

Dofinansowanie obejmuje dwa projekty:

1. Budowa budynku o przeznaczeniu społeczno-kulturalnym na potrzeby mieszkańców Powiatu Bialskiego
dofinansowanie: 20.000.000,00 zł
wartość inwestycji: 40.000.000 zł

2. Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków użyteczności publicznej Powiatu Bialskiego
dofinansowanie: 5.000.000,00 zł
Projekt zakłada montaż instalacji na budynkach: Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach i czterech placówek oświatowych.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. W ramach oszczędności to aluminiowo – szklane cudo inżynierii PRL juz dawno powinno się sprzedać na złom. Zimą temperatura w pomieszczeniach to 10’C a latem ponad 40’C, jak słonko blachy dogrzeje. Te 40 mln zwróci się za 5 lat w oszczędnościach za ogrzewanie. Dziwię się że to stoi do tej pory. Trzeba było to oddać dla UW w Lublinie jak likwidowano województwo. Już dawno starostwo miałoby swój budynek. Potrzeba by zmusiła władze do szukania lokum. A tak zamiast na drogi , chodniki i inne urządzenia publiczne płacimy podatki na centralne ogrzewanie bubla budowlanego. Kiedyś pisano że rocznie to było nawet 600 tyś zł. (nie wiem czy dobrze pamietam cenę – nie powtarzać za mną.) Teraz po podwyżkach PECu pewnie będzie to 2 mln rocznie, nie wspominając kosztów energii elektrycznej zużywanej na wiatraki latem i zimą na farelki. Toż to marnotrawienie publicznych pieniędzy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama