Reklama

Komarówka Podlaska: Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze (film) (galeria)

29 maja na stadionie sportowym w Komarówce Podlaskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla OSP z terenu Gminy Komarówka Podlaska i Gminy Wohyń.

Do zawodów w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami  przystąpiło siedem drużyn pożarniczych. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny asp. sztab. w st. sp. Janusz Wołodko. – Spotykamy się po długiej przerwie na zawodach dla gmin Komarówka Podlaska i Wohyń. Nasze gminy dobrze ze sobą współpracują, rozumiemy się i chcemy dziś wspólnie te zawody odbyć. To dobra okazja, by podnieść swoją wartość bojową, ale też zintegrować się, wspólnie pobawić, bo to jest również potrzebne – mówił wójt gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk. – Najważniejsza jest rywalizacja fair play, a jest ona możliwa, gdy czujemy się nie tylko sąsiadami, ale i przyjaciółmi – dodał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Gminę Komarówka Podlaska reprezentowało 6 drużyn OSP, natomiast gminę Wohyń – 5. Dwie najlepsze drużyny w obu gminach wezmą udział w zawodach powiatowych.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

1. Drużyny OSP z terenu Gminy Komarówka Podlaska:
ćwiczenie bojowe

I miejsce OSP Derewiczna – 46 pkt
II miejsce OSP Komarówka II OLDBOYS – 49 pkt
III miejsce OSP Brzozowy Kąt – 52 pkt
III miejsce OSP Przegaliny Duże – 52 pkt
IV miejsce OSP Woroniec – 53 pkt
V miejsce OSP Wólka Komarowska – 54 pkt
VI miejsce OSP Komarówka I – 72 pkt

sztafeta pożarnicza

I miejsce OSP Komarówka I – 67 pkt
II miejsce OSP Woroniec – 70 pkt
III miejsce OSP Komarówka II OLDBOYS – 71 pkt
IV miejsce OSP Brzozowy Kąt – 73 pkt
V miejsce OSP Wólka Komarowska – 74 pkt
VI miejsce OSP Przegaliny Duże – 75 pkt
VII  miejsce OSP Derewiczna – 77 pkt

– musztra – wszystkie ćwiczące jednostki OSP otrzymały za musztrę zaliczenie

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce OSP Komarówka II OLDBOYS – 120 pkt
II miejsce OSP Derewiczna – 123 pkt
III miejsce OSP Woroniec – 123 pkt
IV miejsce OSP Brzozowy Kąt – 125 pkt
V miejsce OSP Przegaliny Duże – 127 pkt
VI miejsce OSP Wólka Komarowska – 128 pkt
VII miejsce OSP Komarówka I – 139 pkt

Drużyny z terenu Gminy Wohyń:
ćwiczenie bojowe

I miejsce OSP Wohyń – 42 pkt
II miejsce OSP Lisiowólka – 49 pkt
III miejsce OSP Ossowa – 51 pkt
IV miejsce OSP Ostrówki – 60 pkt
V miejsce OSP Suchowola – 66 pkt

sztafeta pożarnicza

I miejsce OSP Ossowa – 65 pkt
II miejsce OSP Lisiowólka – 66 pkt
III miejsce OSP Wohyń – 74 pkt
IV miejsce OSP Ostrówki – 77 pkt
V miejsce OSP Suchowola – 80 pkt

– musztra – wszystkie ćwiczące jednostki OSP otrzymały za musztrę zaliczenie

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce OSP Lisiowólka – 115 pkt
II miejsce OSP Wohyń – 116 pkt
III miejsce OSP Ossowa – 116 pkt
IV miejsce OSP Ostrówki – 137 pkt
V miejsce OSP Suchowola – 146 pkt

Na terenie gminy Komarówka Podlaska funkcjonuje 10 jednostek OSP, w tym dwie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym: Przegaliny Duże i najstarsza w gminie Komarówka Podlaska (powstała w 1909 r.). – Te dwie jednostki są dobrze usprzętowione, natomiast inne mają starsze samochody i sprzęt, który chcemy wymieniać i uzupełniać. Żeby był na tyle sprawny, aby można było skutecznie nieść pomoc – wyjaśnia wójt Ireneusz Demianiuk. Najmłodsza jednostka powstała w 2018 r. w Wólce Komarowskiej. Obecnie samorząd jest już po przetargu na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. – Jak dobrze pójdzie to 2 września będzie uroczyste otwarcie nowo wybudowanej remizy i nadanie samochodu jednostce. Mamy bogatą historię pożarniczą, bo jednostka komarowska jest jedną z najstarszych w powiecie. Jako samorząd i społeczeństwo bardzo dbamy o nasze straże, ponieważ jesteśmy gminą najbardziej oddaloną od służb powiatowych. Dlatego też musimy mieć swoje służby bardzo sprawne. Gdy jest u nas jakieś zdarzenie, to nasza jednostka jest zawsze pierwsza.

Do zawodów przystąpiło tego dnia 5 drużyn z terenu gminy Wohyń. – Za wszystkie trzymaliśmy kciuki i jesteśmy z nich dumni – podkreśla wójt gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz. – Nasi strażacy ochotnicy są niezastąpieni, pomagają nam nie tylko w zabezpieczeniu pożarowym, angażują się też w życie społeczne w swoich miejscowościach. To oni bardzo często są inicjatorami bardzo ciekawych przedsięwzięć. Sprzętu pożarniczego jest zawsze za mało, dlatego staramy się go uzupełniać, ale na nasze potrzeby jest na razie wystarczający. Mamy nadzieję, że kataklizmy i nieszczęścia będą nas omijać. 

 

materiał: UG Komarówka Podlaska / Radio Biper Komarówka Podlaska
zdjęcia: Jerzy Gzara, Radio Biper Komarówka Podlaska
film: Jerzy Gzara, Radio Biper Komarówka Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama