Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie z popularnym autorem komedii kryminalnych Alkiem Rogozińskim (galeria)

2 czerwca Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej gościła popularnego autora komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego. Spotkanie odbyło się w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Autor zabrał słuchaczy w ponad godzinną podróż przez swoje pisarskie wątki, inspiracje i przygody, jakie towarzyszyły mu na różnych etapach życia. Opowiadał m.in. o swojej pracy w Rozgłośni Harcerskiej, Radiu Plus i Radiu Kolor oraz pracy dziennikarskiej w dwutygodniku „Party”. Poznaliśmy początki jego fascynacji literaturą oraz pierwsze kroki, które doprowadziły go do bycia pisarzem na pełen etat.

Jego debiutancka książka „Ukochany z piekła rodem” ukazała się w 2015 roku. – Pierwszą książkę się w sobie nosi, każdą kolejną już trzeba wymyślić. W pierwszej wiedziałem co chcę zrobić. Było mi też łatwo, bo była to książka, która opowiada o morderstwie w redakcji mojej gazety, w której wystąpili moi koledzy i moje koleżanki – żartował na spotkaniu autor. Od debiutu napisał i wydał już 24 książki. Alek nie da się ukryć jest więc jednym z najbardziej płodnych pisarzy tego gatunku. Łączny nakład jego powieści przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy. – Pomysły do moich kolejnych książek mogą przyjść naprawdę w każdej chwili. Jedna z moich najbardziej znanych książek, największy bestseller, to książka Teściowie muszą zniknąć. Pomysł na nią narodził się w tramwaju, kiedy jechałem z dwoma paniami, które kłóciły się o politykę i to tak, że byłem absolutnie pewny, że zaraz się pobiją. Te panie tak mnie zainspirowały, że nie dojechałem tam gdzie miałem dojechać, wysiadłem w połowie drogi, wróciłem i mniej więcej w ciągu piętnastu minut miałem gotowy cały pomysł na książkę –  tłumaczył pisarz. 

Słuchacze dowiedzieli się także o kulisach pracy nad powieściami. – Bardzo wydłużam proces przed książką, tworzę sobie wówczas postacie, akcję. Spisuje to, poprawiam, jednak ten moment kiedy zasiadam już do komputera, to już jest taki moment, kiedy ja piszę i raczej już niczego nie poprawiam, staram się wszystko to, co sobie wcześniej wymyśliłem napisać za pierwszym razem – zdradzał. 

Nie tylko w ilości wydanych powieści tkwi siła tego autora, jego powieści cieszą się bowiem dużą sympatią wśród czytelników i zdobyły już wiele nagród i wyróżnień. Kryminał „Ukochany z piekła rodem” zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK. Kolejno w 2017, 2018 i 2019 roku za swoje powieści otrzymał także pierwszą nagrodą w plebiscycie pn. Zbrodnia z przymrużeniem oka. 

Spotkanie przepełnione było dużą ilością fanatycznych anegdot, ciekawostek oraz porcją świetnego humoru i dobrej energii. Alek Rogoziński opowiada z pasją, zaangażowaniem i umie przykuć uwagę słuchacza, dlatego też przelewając to samo na papier uzyskuje ten sam efekt – przyciąga odbiorcę.

Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze stycznością z twórczością Alka Rogozińskiego i są do tego miłośnikami komedii kryminalnych polecamy serdecznie nadrobić zaległości.  

Zdjęcia; J. Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama