Reklama

Atrakcje na Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Sitniku (galeria)

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku przygotowała dla uczniów ciekawe atrakcje z okazji najradośniejszego święta w roku - Dnia Dziecka.

W programie obchodów znalazło się przedstawienie teatralno-muzyczne na podstawie utworu Brzechwy „Kaczka dziwaczka” przygotowane przez dzieci przedszkolne, koncert zespołu szkolnego kierowanego przez pana Mariusza Polaka, występ uczniów szkoły Dorotki i Błażeja Zaręba z repertuarem muzycznym oraz występ zespołu tanecznego „Figiel” prowadzonego przez panią Agnieszkę Bieńkowską z Klubu Kultury w Sitniku

Inną atrakcją był pokaz ratownictwa medycznego Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem ratownictwa,  wyposażeniem strażackich samochodów bojowych, a także na podstawie przekazanych przez strażaków informacji wykorzystać swoją wiedzę praktycznie, biorąc udział w pokazach reanimacji, czy układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej.

Nie mogło zabraknąć również oczywiście piknikowej zabawy. Dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżali, placu zabaw oraz upiec kiełbaski w ognisku czy skosztować innych przygotowanych smakołyków. 

Organizatorzy wydarzenia dziękują Panu Arseniukowi – właścicielowi sklepu spożywczego w Sitniku, sołtysowi wsi Sitnik Bogdanowi Liniewiczowi, Helenie Liniewicz za pyszne racuchy, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu, Państwowej Straży Pożarnej oraz rodzicom.

Źródło / zdjęcia: SP w Sitniku

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama